Pro koho je tato cesta?

Chodíš rád po horách? Máš rád krásnou přírodu? Nemáš s kým na hory vyrazit? Chceš mít vymyšlenou pěknou trasu, zajištěné ubytování, doprovod a být v dobré partě? Chceš třeba poprvé vyrazit takto do Alp a nevíš přesně co a jak? Lákalo by tě v budoucnu něco delšího? Přechod Mallorky? Přechod Madeiry? Kanárských ostrovů? Himaláje? Chození v horách v Gruzii nebo Arménii?

Pokud si na něco z toho odpovíš ano, pak pojeď s námi na tuto cestu. Jedná se o nenáročnou turistiku, kterou je možné si každý den udělat náročnější a ty tak zjistíš, co tě baví a jak na tom fyzicky jsi. Zároveň ti předem řekneme, co si s sebou vzít, aby jsi měl vše. Řekneme si na místě spoustu informací a ty se také na vše, co tě zajímá budeš moci zeptat. Na místě si povíme, co se každému z vás líbí a můžeme podle toho naplánovat nějaký další zajímavý společný výlet. Třeba výš, dál, náročnější. :) (Nebo také přesně naopak)

Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy Nizkých Taur, které vás nadchnou svou kombinací, zeleně, skal a jezer. Půjdeme okruh a po cestě budeme spát na 2 chatách přímo v horách. Budeme si užívat nádherné výhledy, přírodu, dobré jídlo a pití.

Kam půjdeme a co uvidíme?

Každý den nás čeká několikahodinová cesta pěšky kolem krásných jezer s nádhernými výhledy do okolí.

Zájemci si budou moci vždy každodenní trasu prodloužit a vyjít si na vrcholy okolních hor.

Budeme spát na chatách přímo v horách. Budeme si užívat západy a východy slunce na nádherných místech.

Formát cestování

Aktivní cestování v malé přátelské skupině s doprovodem. Mezi místy se budeme přesouvat pěšky. Fyzická příprava není potřeba nijak vysoká a tento výlet je pro každého, kdo může déle chodit a nemá problém s chůzí z kopce a do kopce.

Základní okruh počítá každý den se 2 - 4 hodiny chůze v horách, převýšení do 700m denně. Pro zdatné zájemce je možné si trasu prodloužit vždy na délku i na výšku podle kondice.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme ubytovaní ve 2 horských chatách. Ubytování bude se snídaní. Na každé chatě je možnost si doplnit vodu a zakoupit večeři.

Program cesty

1. den - (pátek)

V dopoledních/poledních hodinách odjezd do Rakouska, kde se společně potkáme na parkovišti, které bude výchozím bodem naší cesty. Sem se také vrátíme. První den nás budou čekat přibližně 2-3 hodiny cesty na chatu, kde budeme spát. Zájemci si mohou první den trasu prodloužit. Na chatě nás budou čekat nádherné výhledy a večeře. 

2. den - (sobota)

Ráno po snídani nás bude čekat krásná cesta horami a po několika hodinách opět dorazíme na chatu, kde budeme spát. Zájemci si mohou trasu opět prodloužit a vyjít si na blízké vrcholy. 

3. den - (neděle)

Tento den po snídani vyrazíme směrem dolů z hor. Budou nás čekat přibližně 4 hodiny cesty. Zájemci si mohou cestu opět prodloužit o další výstup. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR.

Fotky z míst, která navštívíme

Kolik bude tato cesta stát?

Celkové výdaje na osobu

cca  3 900

Cena za účast ve skupině

Doprovod po celou dobu cesty, organizace a zajištení všeho od A do Z. 

2500 Kč

Ubytování na 2 noci

Ubytování v horské chatě se snídaní 

cca 1400 Kč

Kdo Vás bude provádět?

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi do Alp?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě do Alp bude maximálně 15 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 25-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let a bylo s námi již přes 1000 spokojených klientů.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Není.

5. Jak se dostanu do Rakouska? 

Přibližně 2 týdny před cestou se domluvíme na společné cestě autem, podle toho, kde kdo bydlí v ČR. Výdaje na zpáteční cestu při 4 lidech v autě budou přibližně 600 Kč.

6. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud již společně poletíme do Kodaně. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odjezdem.

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

Ideální je menší batoh o velikosti 20-40l na oblečerní, svačiny a pití.

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

Červenec je ideální na návštěvu Alp. Ideální jsou pevné vyšší boty. Kratké kalhoty, triko, ale i něco proti případném dešti. 

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak v ubytování budete mít bezplatné Wi-Fi a zároveň budete mít možnost používat data stejně jako v ČR. Díky tomu tak budete moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Kolik si vzít kapesné?

Na chatách je možnost si dát pití a večeři. Běžně se za večeři s pitím utratí okolo 20e. Není to povinnost.

12. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!