Antálie a Kappadokie

Další novinkou této sezóny je cesta, při které se snoubí letní odpočinek u moře a poznávání. Na začátku nás čeká odpočinek v jednom z nejkrásnějších tureckých letovisek, který bude ale také spojený s aktivním poznáváním okolí, které je plné nádherných míst. Prohlédneme si krásné historické město Antalie, navšítíme pozůstatky antického městečka Termessos a Phaselis, ale samozřejmě také bude i čas si užít krásných pláží a moře. Poté budeme pokračovat v našem cestování po Turecku trochu dál a navštívíme jedno z nejpozoruhodnějších míst na světě - oblast Kappadokie, která je známá pohádkovou krajinou plnou skalních útvarů. Budete mít také možnost si tuto krásu prohlédnou při letu balónem při východu slunce. 

Termíny:
  • 17. - 22. srpna 2022


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy do Antálie přímým letem bude v dopoledních hodinách, takže do Turecka dorazíme během odpoledne. Hned po příletu nás bude čekat cesta na hotel, který budeme mít v samotném centru města Antalie.

První večer nás čeká procházka starou částí města, kterou si prohlédneme večer, když bude všechno nádherně svítit.
V případě zájmu je možné vyjet na lodní plavbu kolem osvětleného města a užívat si krásy města z mořské hladiny. Nebude samozřejmě chybět výborná večeře plná tureckých specialit.

2. den

Po snídani se vydáme na prohlídku starobylé části města. Tentokrát za denního světla. Stará část města se nazývá Kaleici a rozkládá se na svahu skály nad městem. Jedná se o chráněnou památkovou zónu bez moderních budov. Jsou zde dokonce zakázány i přestavby starých domů. V Kaleici nasajete atmosféru, která zde panovala ještě před tím, než se v Antalyii rozvinul turistický ruch. Původní osmanské domy jsou většinou krásně zrestaurovány. Navštívíme také přístav, kde kdysi kotvily křižácké lodě před svou cestou do Svaté země. 

Následně opustíme Antálii a vydáme se do asi 30 km vzdáleného města Termessos, které je opředeno řadou mýtů a lagend. Tvrdí se, že jde o jediné město, které legendární vojevůdce Alexandr Veliký nedokázal dobýt, což ale není tak úplně pravda, proč tomu tak bylo se dozvíte až přímo na místě. 

Dnes je Termessos součástí národního parku Güllük Dagi Milli Parki a vede k němu cesta, která se jmenuje Královská a je používána již od 2. století. Ve spodní části se nacházely obranné hradby a budovy z šedého kamene, které se dochovaly dodnes. Stejně jako starověké lázně, gymnasion, nedaleké divadlo v římském stylu s kapacitou přes čtyři tisíce diváků.

Po prohlídce Termessosu už budeme pokračovat do letoviska Camyuva, kde se ubytujeme. Městěčko se nachází u krásných pláží, takže si budete moci užívat koupání a sluníčka.


3. den

Tento den si buď můžete užívat zcela v klidu a relaxovat u moře a užívat si hotelu nebo se s námi vydat na průzkum krásného antického městečka Phaselis, které se nachází v pěší vzdálenosti od našeho hotelu. Jsou tu krásné zátoky a možnost koupání, ale také naprosto nádherné a krásně zachovalé antické město, které není tolik známé turistům.

4. den

V ranních hodinách nás bude čekat cesta na letiště a poté odlet z Antaliye do města Kayseri, což je nejbližší letiště při návštěvě Kappadokie. Z letiště nás bude čekat ještě asi hodinová cesta přímo do Goreme, což je nejstrategičtější místo pro pozorování místní krásné krajiny a také létajících balónů.

Po ubytování se vydáme na prohlídku městečka a zájemci si můžou dát na oběd místní specialitu, což je kebab podávaný v hliněném džbánu nebo ochutnat místní víno.

Večer mohou zájemci absolvovat jízdu na čtyřkolkách (za poplatek na místě - není zahrnuto v dopravě ani našich službách) po místní krajině, což vám dá skvělou možnost si prohlédnout co nejvíce z tohoto nádherného místa a na konci budeme pozorovat západ slunce. Nebo je možné si projít nejnámnější údolí - údolí lásky pěšky buď samostatně, nebo s Ondrou. V tomto údolí jsou ty nejnámnější skalní útvary ve tvaru penisů- proto údolí lásky. :)

5. den

V brzkých ranních hodinách nás čeká ten nejhezčí zážitek v Kappadokii a to let balónem při východu slunce (cena za let balónem je cca 150 EUR za osobu a není v ceně našich služeb ani zahrnuta v dopravě). Jedná se opravdu o nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat celý život. Na let vyrazíme již brzy ráno a budeme moci pozorovat, jak se náš balón bude chystat ke vzletu. Následně se s námi vznese do oblak a my budeme moci pozorovat všechny krásy tohoto místa z ptačí perspektivy. Uvidíme také spoustu jiných balónů, což vytváří tu dobře známou vizitku Kappadokie. Ve vzduchu budeme sledovat, jak pomalu vychází slunce nad krajinou.

Na konci letu nás čeká přípitek a také obdržíte diplom za absolvování letu, který vám bude navždy připomínat tento den.

Zbytek dne bude volný program - můžete se vydat na projížďku na koních po místní krajině nebo na procházku některým z místních nádehrných údolí s Ondrou. 

6. den

Při východu slunce si můžete užít pohled na všechny létající balóny tentokrát ze země a pozorovat je, jak postupně vzlétají nad obzor a užívat si poslední chvíle v tomto magickém místě.
Následně nás totiž už bude čekat cesta zpět domů. V ranních hodinách vyrazíme na letiště v Kayseri odkud poletíme s přestupem v Istanbulu zpět do Prahy. Návrat do ČR je plánován v odpoledních hodinách.

Základní cena za účast je 5900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Letenky s příručním zavazadlem do 8 kg - cca 12 000 Kč
 (Praha - Antalya, Antalya-Kayseri, Kayseri-Praha -přes Istanbul)

- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 2000 Kč

- Ubytování na 5 nocí se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - cca 5000 Kč 
(1x Antalya, 2x Camyuva, 2x Nevsehir)


Celkové Vaše výdaje budou cca 24 900 Kč

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Turecka nepotřebujete vízum.
V případě, že máte ukončené očkování (dvě dávky), tak stačí doklad o očkování.
Pro neočkované stačí negativné PCR nebo antigenní test.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!

Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Istanbulu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.