Jaká bude naše cesta?

Při naší cestě navšívíte ty nejkrásnější a nejznámější místa Arménie. Poznáme samotné hlavní město, ochutnáme výborný koňak Ararat a také místní vyhlášené víno.

Budeme si uživat výhledy na posvátnou horu Ararat a poznávat okolí Jerevanu v malé skupině cestovatelů. Nebude chybět ochutnávání místních specialit a poznávání zdejší nádherné přírody, klášterů a chrámů.


Kam pojedeme a co uvidíme?

Budeme mít možnost uživat si výhledu na bájnou horu Ararat přímo z centra Jerevanu, který si celý projdeme a ochutnáme zde mnoho místních specialit 

Navštívíme místní tržnici, kde zdarma ochutnáte mnoho výborných místních produktů, které jste téměř jistě nikdy neviděli, ani neochutnali. Co vám zachutná, tak si můžete zakoupit domů.

Navštívíme mnoho nádherných chrámů a klášterů. Samozřejmě nevynecháme ani jeden z nejznámějších Khor Virap s výhledem na horu Ararat.

Formát cestování

Nejedná se o zájezd ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb.. Za značkou Jedeme do světa stojí průvodci Lucie a Ondra, kteří poskytují vícedenní průvodcovské služby, které jsou společně sdíleny účastníky cesty. Další jednotlivé cestovatelské výdaje si hradí každý účastník sám (ubytování, doprava).

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina do 15 osob. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Program cesty

1. den

Do Jerevanu poletíme přímým letem z Prahy, takže se setkáme už na letišti před odletem, abychom se společně seznámili a prošli odbavení a vše společně.

Odlétat budeme v odpoledních hodinách a let do Jerevanu bude trvat necelé čtyři hodiny, takže na místě dorazíme až večer a hned po příletu se pojedeme ubytovat na hotel. Pak vyrazíme společně na dobrou večeři plnou tradičních arménských specialit a také samozřejmě vína.

2. den 

Po snídani se vydáme na pěší prohlídku centra města, kdy si prohlédneme to nejkrásnější z města.

Naše poznávání začne v jedné z nejstarších částí města s názvem "Kond", což znamená dlouhý kopec. Dříve to byla vzkvétající čtvrť hlavního města. Kond byl postaven v 17. století pod perským vedením, a to je důvod, proč některé z jeho polorozpadlých staveb představují jedinečné islámské architektonické prvky. Je považován za součást národní identity arménských i íránských národů. Podle "Jerevanského projektu" se plánuje rekonstrukce Kond a vytvoření atraktivní turistické destinace s mnoha obchody, restauracemi a galeriemi.

Projdeme "tunelem času" a za 20 minut se objevíme na místě s názvem "Jerevanská dětská železnice", které je v arménštině známé jako Mankakan Erkatughi. Je to sovětský zábavní park, který se nachází v kaňonu řeky Hrazdan. Také zde prozkoumáme staré vlakové nádraží, stavby postavené v sovětském stylu, čistou přírodu a zaposloucháme se do zvuku tekoucí řeky. V létě zde starci tráví den rybařením a děti plaváním daleko od každodenní rutiny.

Naše procházka bude pokračovat směrem ke kostelu sv. Sargise, dalšího mistrovského díla, které představuje typickou duchovní arménskou atmosféru. První vjem z tohoto kostela je vůně svíček a olejů. Pokud budeme mít štěstí, můžeme být dokonce svědky tradiční arménské svatby v kostele, protože téměř každý den se zde oddávají páry z celé Arménie. Sv. Sargis neboli arménský Valentýn je svatým všech milenců, proto od něj mnoho zamilovaných chce získat požehnání. Velmi strategická poloha mu navíc dává možnost obdarovat návštěvníky nádherným panoramatickým výhledem na řeku a panoráma města. Hned je možné spatřit Jerevanskou pevnost z 16. století a legendární továrnu na brandy Ararat.

V neposlední řadě projdeme klasický sovětský bazar s názvem "Uzavřený trh" (Pak Shuka), který byl postaven v roce 1952. Přestože se z něj stal moderní trh, jeho exteriér zůstal nedotčen. Nakonec přejdeme od křesťanské kultury k perské mešitě známé jako "Modrá mešita" s její působivou zahradou. Tato budova je jednou z mála islámských staveb v Arménii.

Po skončení prohlídky Vás bude čekat volný program na nákupy nebo samostatné poznávání města.

3. den

Po snídaní se vydáme k Chrámu Garni, což je jediný kompletně zrestaurovaný pohanský chrám v Arménii.
Cestou si uděláme zastávku u Charentsova oblouku, odkud se za příznivého počasí otevírá nádherný výhled
na horu Ararat. Garni je známé pro své ovoce a lahodnou pramenitou vodu. My se tu také naobědváme a vyzkoušíme si výrobu tradičního arménského chleba.

Pak budeme pokračovat do kláštera Geghard, který je vytesaný ve skále a je fantastickým příkladen středověké arménské architektury (XII-XIII století) a také součástí světového dědictví UNESCO.

4. den

Ráno se vydáme zajištěným mikrobusem poznávat další část Arménie. Začneme klášterem Khor Virap, ze kterého se otevírá jeden z nejúžasnějších výhledů na biblickou horu Ararat. Poté budeme pokračovat na jih, do vinařského centra Arménie - oblasti Areni. Zde navštívíme jedno z mnoha místních vinařství a ochutnáme víno ze stejnojmenné odrůdy.

Poslední zastávka bude u kláštera Noravank, jednoho z nejkrásnějších středověkých mistrovských děl v zemi, který je obklopený útesy.

5. den

Po snídani se vydáme k jezeru Sevan, což je největší jezero Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Krásy jezera budeme obdivovat i na vyhlídce od kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je krásný výhled na jezero a okolní hory a sám klášter je opravdu nádherný.

Následně se vydáme rovnou na letiště odkud budeme odlétat v 19:30 zpět do Prahy. 

Fotky z minulých cest

Kolik vás to bude stát?

V ceně poznávacích cest jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby, jinými slovy vaše účast na skupinové cestě. Ostatní věci jako místní doprava, strava, ubytování, vstupenky se řeší na místě a každý účastník si je platí sám.

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty, celková organizace programu.

6500 Kč

Další orientační výdaje:

Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Zpáteční letenka

Letecká společnost WizzAir. Pouze s malým příručním zavazadlem. Větší možno přikoupit.

cca 5000 Kč

Výdaje za dopravu po celou dobu cesty

Zajištěný minibus s řidičem jen pro naší skupinu.

2800 Kč

Ubytování na 4 noci

4 noci v hotelu v Jerevanu se snídaní. Částka je za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
V případě jednolůžkového pokoje je příplatek 2500 Kč.

3500 Kč

Přibližné celkové výdaje

cca 17 800 Kč

Kdo pro Vás cestu naplánoval, připravil a bude Vás provádět?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, je kapitánem a pořádá plavby na moři, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Arménie?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platby za ostatní služby (průvodce, ubytování, doprava) řeší každý samostatně.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky do Arménie a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám rádi pomůžeme.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti ve Vídni, kde Vám předáme cestovatelská trička. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budeme pokračovat společně a budeme po celou dobu s Vámi až zase do příletu zpět do Vídně.

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 40 x 30 x 20 cm, které nesmí být na kolečkách. Nebo je samozřejmě možné si připlatit za větší příruční kufr nebo odbavené zavazadlo. 

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

V červnu je v Arménii teplo. Tím, že ale budeme i v horách, kde bude chladněji, tak doporučujeme i nějakou lehčí bundu proti chladu, nebo kdyby přece jen nějaká ta letní strážka přišla.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny za jídlo a vstupy jsou v Arménii nižší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře. Dále je potřeba počítat už jen s výdaji na nějaké suvenýry a další drobnosti. Na minulé cestě byly průměrné výdaje do cca 2000 Kč/ os.

Je potřeba si přivézt eura, nebo dolary a první den si je společně vyměníme ve směnárně na místní měnu.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!