To nejlepší z Arménie

V rámci této cesty navšívíte ty nejkrásnější a nejznámější místa Arménie. Poznáme samotné hlavní město, ochutnáme výborný koňak Ararat a také místní vyhlášené víno. 
Budeme si uživat výhledy na posvátnou horu Ararat a poznávat okolí Jerevanu v malé skupině cestovatelů. Nebude chybět ochutnávání místních specialit a poznávání zdejší nádherné přírody.

Termíny:
  • 9. - 14. června 2023


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Do Jerevanu poletíme přímým letem z Vídně, takže se buď můžeme setkat až na letišti ve Vídni a nebo v případě, že budete cestovat do Vídně z Prahy, tak je možné se již domluvit na společné cestě autobusem do Vídně.

Odlétat budeme v odpoledních hodinách a let do Jerevanu bude trvat necelé čtyři hodiny, takže na místě dorazíme až večer a hned po příletu se pojedeme ubytovat na hotel. Pak vyrazíme společně na dobrou večeři plnou tradičních arménských specialit a také samozřejmě vína.

2. den

Po snídani se vydáme na pěší prohlídku centra města, kdy si prohlédneme to nejkrásnější z města.

Naše poznávání začne v jedné z nejstarších částí města s názvem "Kond", což znamená dlouhý kopec. Dříve to byla vzkvétající čtvrť hlavního města. Kond byl postaven v 17. století pod perským vedením, a to je důvod, proč některé z jeho polorozpadlých staveb představují jedinečné islámské architektonické prvky. Je považován za součást národní identity arménských i íránských národů. Podle "Jerevanského projektu" se plánuje rekonstrukce Kond a vytvoření atraktivní turistické destinace s mnoha obchody, restauracemi a galeriemi.

Projdeme "tunelem času" a za 20 minut se objevíme na místě s názvem "Jerevanská dětská železnice", které je v arménštině známé jako Mankakan Erkatughi. Je to sovětský zábavní park, který se nachází v kaňonu řeky Hrazdan. Také zde prozkoumáme staré vlakové nádraží, stavby postavené v sovětském stylu, čistou přírodu a zaposloucháme se do zvuku tekoucí řeky. V létě zde starci tráví den rybařením a děti plaváním daleko od každodenní rutiny.

Naše procházka bude pokračovat směrem ke kostelu sv. Sargise, dalšího mistrovského díla, které představuje typickou duchovní arménskou atmosféru. První vjem z tohoto kostela je vůně svíček a olejů. Pokud budeme mít štěstí, můžeme být dokonce svědky tradiční arménské svatby v kostele, protože téměř každý den se zde oddávají páry z celé Arménie. Sv. Sargis neboli arménský Valentýn je svatým všech milenců, proto od něj mnoho zamilovaných chce získat požehnání. Velmi strategická poloha mu navíc dává možnost obdarovat návštěvníky nádherným panoramatickým výhledem na řeku a panoráma města. Hned je možné spatřit Jerevanskou pevnost z 16. století a legendární továrnu na brandy Ararat.

V neposlední řadě projdeme klasický sovětský bazar s názvem "Uzavřený trh" (Pak Shuka), který byl postaven v roce 1952. Přestože se z něj stal moderní trh, jeho exteriér zůstal nedotčen. Nakonec přejdeme od křesťanské kultury k perské mešitě známé jako "Modrá mešita" s její působivou zahradou. Tato budova je jednou z mála islámských staveb v Arménii.

Po skončení prohlídky Vás bude čekat volný program na nákupy nebo samostatné poznávání města.

3. den

Po snídani se vydáme k jezeru Sevan, což je největší jezero Kavkazu s úžasnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Krásy jezera budeme obdivovat i na vyhlídce od kláštera Sevan, který se nachází na poloostrově, odkud je krásný výhled na jezero a okolní hory a sám klášter je opravdu nádherný. 

4. den

Ráno se vydáme zajištěným mikrobusem poznávat další část Arménie. Začneme klášterem Khor Virap, ze kterého se otevírá jeden z nejúžasnějších výhledů na biblickou horu Ararat. Poté budeme pokračovat na jih, do vinařského centra Arménie - oblasti Areni. Zde navštívíme jedno z mnoha místních vinařství a ochutnáme víno ze stejnojmenné odrůdy. 

Poslední zastávka bude u kláštera Noravank, jednoho z nejkrásnějších středověkých mistrovských děl v zemi, který je obklopený útesy.

5. den

Po snídaní se vydáme k Chrámu Garni, což je jediný kompletně zrestaurovaný pohanský chrám v Arménii. 
Cestou si uděláme zastávku u Charentsova oblouku, odkud se za příznivého počasí otevírá nádherný výhled na horu Ararat. Garni je známé pro své ovoce a lahodnou pramenitou vodu. My se tu také naobědváme a vyzkoušíme si výrobu tradičního arménského chleba.

Pak budeme pokračovat do kláštera Geghard, který je vytesaný ve skále a je fantastickým příkladen středověké arménské architektury (XII-XIII století) a také součástí světového dědictví UNESCO.

6. den

Tento den budete mít volný program, abyste stihli vše na co jste v předchozích nabitých dnech neměli čas.
Odjezd na letiště bude okolo 14 hodiny, takže budete mít ještě celé dopoledne sami pro sebe. 
Následně se vydáme na letiště odkud budeme odlétat v 16:45 zpět do Vídně. Přílet do Vídně bude v 18:30 hod a pak nás bude čekat ještě cesta zpět do ČR, buď opět samostatně nebo společně autobusem či vlakem.

Základní cena za účast je 5900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Vídeň - Jerevan - 6000 Kč 

- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 2600 Kč

- Ubytování 5 nocí ve 3* hotelu se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - cca 4000 Kč a jednolůžkový pokoj cca 6500 Kč


Celkové Vaše výdaje budou cca 18 500 Kč

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Arménie nepotřebujete vízum ani očkování ani test.

Proč vyrazit s námi?

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami.

Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Arménie!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.