Jaká bude naše cesta?

Během několika dní budeme obdivovat krásy Barcelony. Prohlédneme si světově známý kostel Sagrada Familia, park Guell, místní tržnici Boquería, navštívíme klášter Montserat a určitě také ochutnáme místní tapas.
Podívejte se na krátké video z Barcelony, ať vidíte, co zažijete během naší 4 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Ve skalním klášteru Montserrat budeme obdivovat nádherné výhledy z výšky 800 m, ale také samotný beneditský klášter, který se nachází na skalním masivu v národním parku.

Navštívíme Chrám Sagrada Familia, jehož stavba začala už v roce 1882, ale je stále nedostavěný. Jeho ukončení se plánuje na sté výročí úmrtí slavného stavitele, Antonia Gaudího. 

Budeme si užívat představení nádherné Magické fontány s názvem "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona", která byla postavena v roce 1929 při příležitosti výstavy EXPO. 

Formát cestování

Nejedná se o zájezd ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb.. Za značkou Jedeme do světa stojí průvodci Lucie a Ondra, kteří poskytují vícedenní průvodcovské služby, které jsou společně sdíleny účastníky cesty. Další jednotlivé cestovatelské výdaje si hradí každý účastník sám (ubytování, doprava).

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina maximálně 15 osob s doprovodem místního zkušeného průvodce Richarda. Mezi místy se budeme přesouvat pešky, nebo místní hromadnou dopravou. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet v hotelu, který se nachází pouhých 700 m od moře a metrem se jede do centra 3 zastávky. Hned u hotelu je také lokální čtvrť a ulice Rambla de Poblenou plná místních restaurací a kafeterií, takže si tu můžete večer dát něco dobrého nebo také nakoupit v některým z mnoha marketů.

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy v ranních/dopoledních hodinách přímým letem do Barcelony. Let potrvá 2,5 hodinky, takže už okolo 13 hodiny budeme v krásném Španělsku. Po příletu se přesuneme zajištěným minibusem na hotel a bude nás čekat ubytování se na hotelu a krátká pauza na relax a odpočinek.

Následně se setkáme s Richardem, který nás provede starým městem. Během čtyř hodin poznáte ta nejrozmanitější zákoutí starého města jako GOTICKOU ČTVRŤ s katedrálou, ulici LA RAMBLA a okolí, náměstíčka, ŽIDOVSKOU ČTVRŤ, velmi originální čtvrť EL BORN a krásný park CIUTADELLA. Vezmeme Vás do skrytých dvorků, zabloudíme si ve spleti úzkých uliček, povíme si, jak se vlastně ve starém městě a místních domech žije v 21.stol.

Nebudou chybět ani MÍSTNÍ TRŽNICE LA BOQUERÍA a SANTA CATARINA, kde se dozvíte více o španělské kuchyni a typických španělských produktech. Během procházky se zastavíme na kávičku nebo si ochutnáte po cestě nějaké skvělé tapas či jednohubky pinchos v některé z našich oblíbených restaurací a dostanete tipy na příjemné restaurace a bary.

2. den 

Tento den půjdeme po stopách Gaudího a navštívíme nejznámější místa ve městě, která jsou s ním spojená. Nejprve navštívíme nádherný dům CASA MILÁ/LA PEDRERA, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Poté budete pokračovat do pověstvého parku GÜELL, který si projdeme a řekneme si k němu mnoho zajímavého. Následovat bude prohlídka asi nejhlavnějšího symbolu Barcelony a to SAGRADA FAMÍLIA. Projdete si jeho přenádherné interiéry a také si vyjedeme do jedné z věží, ze které se otevírají nádherné výhledy na Barcelonu. 

Po skončení společné prohlídky budete mít čas si zajít na něco dobrého nebo si jen sednou na kávičku a kochat se místní atmosférou. Pak můžete vyrazit na kopec Monjuïc, kde jsou krásné vyhledy na celé město a také na přístav. Večer doporučujeme zakončit u nádherné Magické fontány s názvem "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona", která byla postavena v roce 1929 při příležitosti výstavy EXPO. Budeme tu mít možnost vidět nádhernou světelnou a vodní show za doprovodu hudby.

3. den

Tento den vyrazíte s Richardem na výlet na Montserrat, který je vzdálen od Barcelony cca hodinu a půl cesty. Toto místo je známé nejen kvůli nádherným výhledům z výšky 800 m, ale také je tu krásný beneditský klášter, který se nachází na skalním masivu v národním parku. Pojedeme vlakem a pak zubačkou, která je skvělým a nezapomenutelným zážitkem.
Prohlédneme si klášter, užijeme si výhledy a pokud budete mít zájem, tak je možnost se projít na nedalekou vyhlídku a užívat si nádherné výhledy. Bude také čas si tu dát kávu nebo případně i něco k jídlu.
(Doprava do Montserratu není zahrnuta v celkové částce za dopravu, protože si jí bude na místě hradit každý sám- jízdenka na vlak a zubačku vyjde na osobu cca 24 EUR.)

Po návratu vás bude čekat volný program, abyste si užili město podle svých představ, případně dokoupili dárečky nebo si můžete jít sednout na pláž a užívat si šumění moře. V případě, že se do Montserratu nebudete chtít podívat, tak máte tento den celý volný jen pro sebe a můžete ho ztrávit podle svých představ.

4. den

Tento den budete mít volno jen pro sebe. Doporučujeme jít na pláž a užívat si sluníčka a moře. Další možností je vyrazit do centra a projet se lodí kolem přístavu. Určitě se najdou i zájemci o návštěvu slavného fotbalového stadionu FC Barcelona, která rozhodně stojí za to!
Richard vám poradí jak se všude dostat a také jak případně koupit vstupenky.

Odlet zpět do Prahy bude v odpoledních hodinách, takže budete mít na všechno dostatek času.
Návrat do Prahy bude okolo osmé hodiny večer.

Fotky z minulých cest

Kolik vás to bude stát?

V ceně poznávacích cest jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby, jinými slovy vaše účast na skupinové cestě. Ostatní věci jako místní doprava, strava, ubytování, vstupenky se řeší na místě a každý účastník si je platí sám. 

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace exkurzí. 

4900 Kč

Další orientační výdaje:

Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto uvádíme jejich obvyklé ceny.

Výdaje za dopravu v rámci programu

Doprava z/na letiště.

1500 Kč

Zpáteční letenka

Letecká společnost Vueling. Pouze s malým příručním zavazadlem. 

cca 5000 Kč

Ubytování na 3 noci

3 noci v Barceloně se snídaní. Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
V případě jednolůžkového pokoje se hradí částka 10600 Kč.

5700 Kč

Vstupenky v rámci programu

Park Guell, Casa Milá, Sagrada Família (vnitřní prostory a výtah na střechu na výhled),  jízdenky do Montserratu (vlak a zubačka)

2000 Kč

Přibližné výdaje na osobu

cca 19 100 Kč

Kdo pro Vás cestu naplánoval?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo Vás bude provádět?

Richard Hladík

Jsme velice rádi, že jsme poznali opravdu profesionála na svém místě. Richard průvodcuje už spoustu let a vystřídal několik destinací, ale v roce 2015 se rozhodl, že se trvale usadí v Barceloně, kterou si zamiloval. Od té doby provádí převážně soukromé klienty, kteří rádi cestují individuálně, ale přejí si poznat Barcelonu s průvodcem. Richard je také certifikovaným průvodcem pro oblast Katalánska, takže si můžete být jistí, že informace od něj jsou opravdu ty nejlepší. Jsme přesvědčeni, že budete nadšení z jeho pozitivního a velmi lidského přístupu. A jak umí vyprávět o tradicích a jídle... až se vám budou sbíhat sliny :)

Chcete s námi jet do Barcelony?

Dostali jste se až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15 účastníků (občas může být na některé cestě i 16 účastníků, a to kvůli páru, který jede společně- ale více ne). Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Dále nám zaplatíte před cesto pouze za průvodcovské služby. Platby za ostatní služby si hradí každý účastník sám.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky do Barcelony a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám je zakoupíme za aktuálně nejlepší ceny.

7. Proč je cena poznávací cesty jen přibližná? Jak zjistím přesnou cenu?

V ceně poznávací cesty jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby (tj. vaše účast). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb skupiny. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud poletíte společně. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. V Barceloně na letišti na vás už bude čekat Richard s cedulí Jedeme do světa.

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 40 × 25 × 20 cm, které nesmí být na kolečkách. Samozřejmě si můžete přilatit i za větší zavazdlo.

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

Španělsko je teplá země, kde hlavní sezónou je léto. Teplota v květnu bývá přes den kolem 20 stupňů, takže pro poznávání města velice příjemná. Zároveň je už v květnu relativně teplé moře, takže se budete moct i vykoupat.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Bude potřeba si uhradit cestu do Montserrat cca 24 eur osoba a pak už jen na nějaké jídlo a suvenýry. Celkem tedy přibližně 100 - 150 eur na osobu, ale záleží na každém individuálně.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak všechny hotel bude mít bezplatné Wi-Fi v recepci a na pokojích za poplatek. Zároveň vám budou fungovat data z ČR, protože Španělsko je v EU - budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!