Vaše nejčastější otázky

Přemýšlíte, že s námi vyrazíte na některou z našich poznávacích cest, ale napadá Vás mnoho různých otázek? Zde jsou nejčastější otázky, na které zde najdete i odpovědi.


V čem se liší cestování s vámi od běžných CK?

Nejsme CK, protožе nepořádáme zájezdy ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., ale poskytujeme pouze průvodcovské a organizační služby, tak nám za svojí dovolenou neplatíte v "jednom balíčku" jako je tomu u klasických cestovek. U nás přesně víte za co a kolik platíte? Doporučíme vám jakou si koupit letenku a také vhodné ubytování. Pokud budete chtít, tak pro vás vše zajistíme, abyste to měli bez práce a starostí, ale platbu provádíte vy sami a máte tak přehled o tom co kolik stálo.
Účast na našich "poznávacích cestách" Vám nabídne mnohem více než obyčejný zájezd, kde je vše nalajnované od A do Z. Cesty s Jedeme do světa znamenají poskytnutí našich průvodcovských služeb, které jsou sdíleny s dalšími účastníky. Všechny ostatní cestovní služby jako doprava po městě, strava, ubytování nebo pojištění si platí každý účastník sám.
Po celou dobu skupinové cesty je s vámi česky mluvící průvodce (buď přímo jeden z nás) nebo některý z místních průvodců, se kterými spolupracujeme.
Naše cesty jsou pro maximálně 15 účastníků (pokud z nějakých závažných okolností není nutný vyšší počet) a zakládáme si na tom, že vaše spokojenost je to nejdůležitější. S každým z vás řešíme detaily programu a pomáháme s tím jak chcete trávit svůj volný čas během našich cest. Při cestování s námi si budete připadat jako kdybyste jeli s partou kamarádů. 

Jste pojištěni proti úpadku?

Protože nejsme cestovní kancelář, tak nemusíme být pojištění proti úpadku. Nám samotným nic předem neplatíte, proto v případě ukončení naší činnosti o nic nepřicházíte. Veškeré výdaje spojené s cestou si účastníci našich výprav nebo individuální cestovatelé hradí sami přímo poskytovateli služeb (letenky, ubytování, doprava). Vždy všem ale rádi pomůžeme a poradíme s výběrem všech služeb. Nám platíte pouze odměnu za naše průvodcovské služby a to až po příjezdu na místo. 

A co všechno je v ceně vašich služeb?

V ceně jsou zahrnuty námi poskytované průvodcovské služby, nebo-li samotná účast na poznávací cestě. Ostatní věci jako dopravu, ubytování, vstupenky si každý účastník hradí sám. Orientační výdaje spojené s poznávací cestou jsou vždy podrobně rozepsané v popisu, nebo Vám je upřesníme. Jak se klient dopraví do cílové destinace záleží na něm. My mu ale vždy rádi dáme doporučení, aby měl vždy tu nejlepší a nejvýhodnější dopravu.

Jaká je přesná definice poznávacích cest s Jedeme do světa?

Jedná se o poskytnutí vícedenních průvodcovských služeb, které jsou společně sdíleny s dalšími účastníky, nebo-li pokud si objednáte účast na poznávací cestě, tak si objednáváte naše průvodcovské služby.

Zajistíte mi letenku a ubytování?

Ano. V případě, že se rozhodnete si zakoupit letenku od nás (nebo máte možnost si jí zakoupit sami) za poplatek 300 Kč/letenka, tak Vám vystavíme fakturu na cenu letenky. Fakturu bude potřeba uhradit během několika dnů a po jejím uhrazení dostanete na mail k vytisknutí svojí letenku.
Pokud jde o ubytování, tak je většinou celá skupina ubytována na stejném hotelu, aby to bylo jednodušší s organizací a na tomto hotelu vám také zajistíme rezervaci, kterou uhradíte až na místě při příjezdu.

Pokud s Vámi jedu/jedeme na skupinovou cestu, tak kdy budu hradit Vaše služby?

Pokud s námi jedete na skupinovou cestu, tak nám můžete zaplatit za naše průvodcovské služby (tedy vaší účast ve skupině) až zde na místě v hotovosti nebo se můžeme dohodnout na platbě předem na náš účet.
Před Vaší cestou Vám zašleme podrobnou kalkulaci.

Pokud jedu na skupinovou cestu s dítětem, tak bude mít slevu na vaše služby?

Slevu 20 procent z ceny za naše služby (tedy účast na skupinové cestě) poskutujeme pro děti ve věku do 12 let. Co se týká slev na letenky a ubytování, tak tam záleží na konkrétní poskytovateli služeb. U leteckých společností jsou většinou dětské ceny také do 11 nebo 12 let.

Jaké si mohu s sebou vzít zavazadlo?

Záleží na letecké společnosti, od které jste si zakoupili letenky a případně na tom, jaká zavazadla jste si dokoupili. V rámci základní ceny letenek je pouze příruční zavazadlo do 8 kg, a pokud chcete i odbavené zavazadlo do 23 kg, tak je vždy u letecké společnosti za příplatek.

Jak je to s cestovním pojištěním?

Každému účastníkovi doporučujeme si zajistit cestovní pojištění. Rádi vám případně doporučíme.


Nenašli jste odpověď na Vaší otázku? 

Tak nám napište a my vám moc rádi odpovíme.