Rozmanitá Gruzie

V rámci této cesty navšívíte ty nejkrásnější a nejznámější místa Gruzie -  Tbilisi, hlavní město, které má své osobité kouzlo a atmosféru. Nebude chybět návštěva výborných gruzínských restaurací a ochutnávka místního znamenitého vína. Podíváme se také do nejznámější vinařské oblasti Kachetie, kde se pěstuje nejlepší gruzínské víno. Nebude chybět ani nádherné jeskynní klášterní město Vardzia, které bylo založeno v roce 1158 královnou Tamar.

Termíny:
  • 8. - 12. května 2023


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy ve pozdních večerních hodinách do Kutaisi přímým letem. Přílet do Gruzie bude v noci, takže z letiště zamíříme rovnou na hotel se ubytovat, abyste měli čas si odpočinout na poznávání, které vás čeká další den.

2. den


Ráno se vydáme směrem do města Kutaisi, odkud nás čeká odlet zpět do Prahy.

Po cestě nás opět čeká mnoho zajímvých míst. Nejdříve zastavíme v lázeňském městě Bordžomi, kde ochutnáme známenitou minerální vodu. Město vzniklo v roce 1829, když zde vojáci carské armády objevili léčebný pramen. Dnes minerální voda z lázní zaujímá první místo gruzínského exportu.

Podle času také navštívíme nádherné jeskynní klášterní město Vardzia, které bylo založeno v roce 1158 královnou Tamar. Vardzia měla kromě funkce náboženské též skýtat ochranu před nájezdy Mongolů. Celý komplex se skládal z 3000 jeskyní, do kterých se před nebezpečím mohlo ukrýt až 50 000 lidí. Po zemětřesení a následném dobytí Peršany v 16. století byl komplex opuštěn. V současnosti zde přebývá jen několik mnichů.

Po krátkém odpočinku se vydáme na prohlídku největšího chrámu Sv. Trojice, což je největší chrám v Gruzii. Ochutnáme také pověstnou gruzínskou limonádu Vody Lagidze, která má dalekou pověst a mnoho zajímavých příchutí.
Den zakončíme v gruzínské restauraci, kde můžete ochutnat to nejlepší z tradiční místní kuchyně jako chačapuri nebo chinkali a třeba si i zatančit.  

3. den

Po snídani se vydáme na pěší prohlídku centra Tbilisi. Začneme projížďkou metrem, které je v Tbilisi už od 60. let minulého stolení. Dojedeme na ulici Rustaveli, která je považována za hlavní třídu města. Dojdeme k Náměstí míru a poslechneme si hrací hodiny na Hodinové věži, který patří v místnímu loutkovému divadlu. Prohlédneme si i moderní část města v čele s Mostem Míru a Parkem Rike.
Odtud se také vydáme moderní kabinkovou lanovkou k pevnosti Narikale, která byla postavena už ve 4. století a otevře se nám z ní nádherný pohled na celé město. Dojdeme až k obrovské soše Kartlis Deda, neboli Matka Gruzie, která vás ohromí svou velikostí. Dolů se buď projdeme nebo opět svezeme lanovkou.
Během prohlídky si samozřejmě uděláme také pauzu na oběd ve výborné místní restauraci, kde si nejen odpočineme, ale ještě k tomu výborně pochutnáme.

Po skončení společného programu určitě doporučujeme navštívit sirné lázně, což je zajímavost tohoto města a nabídne vám možnost po náročném dni si krásně odpočinout. Předpokládáme, že většina skupiny se pro návštěvu rozhodne, proto půjdeme společně a ti z vás co se rozhodnou lázně vynechat budou mít o to více času na nakupování a samostatné prohlížení města.

4. den

Ráno se vydáme zajištěným mikrobusem do oblasti Kachetie, což je nejvýchodnější region Gruzie, a proto se tu nejvíce daří pěstování vína. Během dne nás čekají nádherné výhledy na krajinu, ale také hodně ochutnávání a to nejen vína. Během cesty totiž navštívíme hned několik zajímavých míst. První bude zastávka na čurčchelu, což je snad nejtypičtější gruzínská sladkost. Budete moci ochutnat, ale také uvidíte jak se přímo připravuje. Další, co ochutnáte bude tradiční gruzínský chléb Puri a budete si ho moci přímo sami "nalepit" do pece.
Navštívíme také výletní městečko Sighnaghi, kterému se přezdívá město lásky, protože se tu můžete nechat okamžitě oddat (Podobně jako ve Vegas. Pokud to plánujete, tak si nezapomeňte s sebou doklady na tento výlet.). Je také plné romantických uliček a jako stvořené pro nasávání atmosféry. Město je také známé pro svoje opevnění, protože zeď která se tu zachovala je hned po té čínské nejdelší na světě. My si budeme moci po opevnění procházet a udělat si spoustu krásných fotek okolní krajiny.

Nebudou samozřemě chybět ani ochutnávky vína, takže během dne navštívíme hned dva vinohrady, kde budete moci ochutnat a případně si i zakoupit pravá gruzínská vína a zároveň se o nich mnoho zajímavého dozvědět.
Protože se bude jednat o náš poslední společný večer, tak ho zakončíme v jedné z vinoték na výborné gruzínské večeři, kterou budete mít v ceně výletu a v rámci večeře ochutnáte spoustu tradičních gruzínských jídel a také vína.
Konec společného programu a návrat na hotel bude ve večerních hodinách.

5. den

Dnes se vydáme směrem do města Kutaisi, odkud nás čeká odlet zpět do Prahy.

Po cestě se podíváme do města Mccheta, které je jedním z nejstarších měst v Gruzii a najdete tady krásnou katedrálu Sveticchoveli a klášter Džvari ze 6. století. Také je tu možnost ochutnat vinnou zmrzlinu, což je specialita tohoto místa a navštívit spoustu obchůdků.
Další zastávka bude ve městě Gori, kde můžou zájemci navštívíme muzeum zasvěcené životu J. V. Stalina a také jeho rodný dům a osobní vagón, kterým se pohyboval po Rusku během války. Pokud o návštěvu nebudete mít zájem, tak je možnost si projít město a nebo dát něco dobrého v blízké kavárně.
Před příjezdem na letiště nás ještě bude čekat zastávka na občerstvení, kde budete mít také možnost si koupit nějakou svačinu na letiště a do letadla.

Ve večerních hodinách nás čeká odlet přímým letem zpět do Prahy.

Mchceta.
Mchceta.

Základní cena za účast je 5200 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - cca 6000 - 7000 Kč

- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 2600 Kč

(transfer Kutaisi-Tbilisi-Kutaisi, doprava v rámci výletů, veškerá hromadná doprava během cesty, lanovka v Tbilisi, večeře poslední den s vínem v Gruzii)

- Ubytování na 4 noci ve 3* hotelích se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji (Kutaisi 1x, Tbilisi 3x) - cca 3000 Kč a jednolůžkový pokoj cca 5500 Kč


Celkové Vaše výdaje budou cca 16 800 Kč

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Gruzie nepotřebujete vízum ani očkování ani test.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!

Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Gruzie!

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.