Istanbul a Gruzie

Novinka této sezóny je cesta do Istanbulu a Gruzie. V rámci cesty navšívíte hned dvě nádherné země, které vás určitě, stejně jako nás, zcela okouzlí. Istanbul Vám nabídne závan orientu a výbornou tureckou kuchyni.
Následně Vás bude čekat přelet do Tbilisi, hlavního města Gruzie, které má své osobité kouzlo a atmosféru. Nebude chybět ani návštěva výborných gruzínských restaurací a ochutnávka místního znamenitého vína.

Termíny:
  • 20. - 25. dubna 2023


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude v ranních hodinách, abychom měli co nejvíce času na poznávání tohoto nádherného města. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v centru města, kde zahájíme program přípitkem a krásným výhledem na město z hotelové terasy.

Následně nás bude čekat první seznamování s Istanbulem a také s tureckou kuchyní. Moc rádi vám doporučíme výborné restaurace nebo turecký street food, který je opravdu výborný. Jako první se projdeme Grand Bazarem, což je největší tržiště světa a koupíte tu opravdu cokoliv. Dále naše kroky povedou k Sulejmanově mešitě, což je jedna z největších mešit v Istanbulu. Po její násvětě si zajdeme na něco dobrého do blízké restaurace, která je povětsná svým nádherných výhledem na celé město a také možností udělat si nádhernou fotku při krmení racků. 
Po jídle se vydáme Egyptským bazarem, kde budete mít možnost ochutnat spoustu druhů výborných oříšků, oliv a sladkostí, které vám místní prodejci s radostí nabídnou. Co vám zachutná, tak si můžete rovnou zakoupit za velmi nízké ceny.

Večer zakončíme projížďkou lodí po Bosporu, díky čemuž zavítáme i do Asie a během plavby si budeme užívat nádherných výhledů na osvětlené město.

2. den

Po snídani, kterou si dáme na hotelové terase s krásným výhledem se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky jako proslulá Modrá mešita a Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme si k nim mnoho zajímavého. Prohlédneme si také zahrady paláce TopKapi a pak budeme pokračovat k nádraží, kde kdysi stavěl pověstný Orient Express. Tady si dáme výborný čaj nebo kávu a budeme nasávat atmosféru tohoto místa.

Pokračovat budeme po Galatském mostu, který je vždy plný rybářů a otevírají se z něj nádherné výhledy na Bosphorus a celé město. A protože je toto místo pověstné specialitou s názvem Balik ekmek, tedy "ryba v chlebu", tak jí zde budou moci zájemci ochutnat a během jídla si vychutnávat krásný výhledy. 

Dále nás bude čekat další zajímvost Istanbulu a to je podzemní lanovka s názvem Tunel, kterou se svezeme ke Galatské věži. Galatská věž je dominantou města a proto z ní budete mít nádherný výhled na celé město.

Společný program skončíme na nejznámější istanbulské ulici s názvem Taksim, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Protože toto místo je jako stvořené k nákupům, tak si zde dáme volno a pak se společně vrátíme zpět k hotelu. Večer můžeme zakončit večeří v některé z místních výborných restaurací.  

3. den

Po snídaní se vydáme na istanbulské letiště, odkud nás v dopoledních hodinách bude čekat odlet do Tbilisi. Let potrvá něco málo přes dvě hodinky, takže už odpoledne budeme v Tbilisi. Po příletu nás bude čekat cesta na hotel a ubytování.

Po krátkém odpočinku se vydáme na prohlídku největšího chrámu Sv. Trojice, což je největší chrám v Gruzii. Ochutnáme také pověstnou gruzínskou limonádu Vody Lagidze, která má dalekou pověst a mnoho zajímavých příchutí. 
Den zakončíme v gruzínské restauraci, kde můžete ochutnat to nejlepší z tradiční místní kuchyně jako chačapuri nebo chinkali a třeba si i zatančit.  

4. den

Po snídani se vydáme na pěší prohlídku centra Tbilisi. Začneme projížďkou metrem, které je v Tbilisi už od 60. let minulého stolení. Dojedeme na ulici Rustaveli, která je považována za hlavní třídu města. Dojdeme k Náměstí míru a poslechneme si hrací hodiny na Hodinové věži, který patří v místnímu loutkovému divadlu. Prohlédneme si i moderní část města v čele s Mostem Míru a Parkem Rike.
Odtud se také vydáme moderní kabinkovou lanovkou k pevnosti Narikale, která byla postavena už ve 4. století a otevře se nám z ní nádherný pohled na celé město. Dojdeme až k obrovské soše Kartlis Deda, neboli Matka Gruzie, která vás ohromí svou velikostí. Dolů se buď projdeme nebo opět svezeme lanovkou.
Během prohlídky si samozřejmě uděláme také pauzu na oběd ve výborné místní restauraci, kde si nejen odpočineme, ale ještě k tomu výborně pochutnáme.

Po skončení společného programu určitě doporučujeme navštívit sirné lázně, což je zajímavost tohoto města a nabídne vám možnost po náročném dni si krásně odpočinout. Předpokládáme, že většina skupiny se pro návštěvu rozhodne, proto půjdeme společně a ti z vás co se rozhodnou lázně vynechat budou mít o to více času na nakupování a samostatné prohlížení města.

5. den

Ráno se vydáme zajištěným mikrobusem do oblasti Kachetie, což je nejvýchodnější region Gruzie, a proto se tu nejvíce daří pěstování vína. Během dne nás čekají nádherné výhledy na krajinu, ale také hodně ochutnávání a to nejen vína. Během cesty totiž navštívíme hned několik zajímavých míst. První bude zastávka na čurčchelu, což je snad nejtypičtější gruzínská sladkost. Budete moci ochutnat, ale také uvidíte jak se přímo připravuje. Další, co ochutnáte bude tradiční gruzínský chléb Puri a budete si ho moci přímo sami "nalepit" do pece. 
Navštívíme také výletní městečko Sighnaghi, kterému se přezdívá město lásky, protože se tu můžete nechat okamžitě oddat (Podobně jako ve Vegas. Pokud to plánujete, tak si nezapomeňte s sebou doklady na tento výlet.). Je také plné romantických uliček a jako stvořené pro nasávání atmosféry. Město je také známé pro svoje opevnění, protože zeď která se tu zachovala je hned po té čínské nejdelší na světě. My si budeme moci po opevnění procházet a udělat si spoustu krásných fotek okolní krajiny.

Nebudou samozřemě chybět ani ochutnávky vína, takže během dne navštívíme hned dva vinohrady, kde budete moci ochutnat a případně si i zakoupit pravá gruzínská vína a zároveň se o nich mnoho zajímavého dozvědět.
Protože se bude jednat o náš poslední společný večer, tak ho zakončíme v jedné z vinoték na výborné gruzínské večeři, kterou budete mít v ceně výletu a v rámci večeře ochutnáte spoustu tradičních gruzínských jídel a také vína.
Konec společného programu a návrat na hotel bude ve večerních hodinách.

6. den

Ráno se vydáme směrem do města Kutaisi, odkud nás čeká odlet zpět do Prahy.

Po cestě se podíváme do města Mccheta, které je jedním z nejstarších měst v Gruzii a najdete tady krásnou katedrálu Sveticchoveli a klášter Džvari ze 6. století. Také je tu možnost ochutnat vinnou zmrzlinu, což je specialita tohoto místa a navštívit spoustu obchůdků.
Další zastávka bude ve městě Gori, kde můžou zájemci navštívíme muzeum zasvěcené životu J. V. Stalina a také jeho rodný dům a osobní vagón, kterým se pohyboval po Rusku během války. Pokud o návštěvu nebudete mít zájem, tak je možnost si projít město a nebo dát něco dobrého v blízké kavárně.
Před příjezdem na letiště nás ještě bude čekat zastávka na občerstvení, kde budete mít také možnost si koupit nějakou svačinu na letiště a do letadla.

Ve večerních hodinách nás čeká odlet přímým letem zpět do Prahy.

Mchceta.
Mchceta.

Základní cena za účast je 6900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy a také cestovatelské tričko.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Letenky (Praha - Istanbul, Istanbul-Tbilisi a Kutaisi - Praha) - cca 10 000 Kč 

- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 2500 Kč
(transfery z/na letiště, doprava v rámci výletů, veškerá hromadná doprava během cesty, projížďka lodí v Istanbulu, lanovka v Tbilisi, večeře poslední den v Gruzii)

- Ubytování na 5 nocí ve 3* hotelích se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji (Istanbul 2x, Tbilisi 3x) - 3200 Kč, jednolůžkový pokoj 5700 Kč


Celkové Vaše výdaje budou cca 22 600 Kč

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Turecka a Gruzie nepotřebujete vízum, testy ani očkování.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!

Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Gruzie a Istanbulu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.