Istanbul - chuť Orientu

Další novinkou této sezóny je cesta do Istanbulu, při které vám chceme ukázat město tak, jak ho máme rádi. Plné výborných chutí, krásných památek a hlavně s nádechem orientu. Turecko je sice muslimskou zemí, ale je velmi liberální a opravdu nádherná, takže věříme, že si s námi Istanbul zamilujete. Stejně jako všichni, co již s námi v Istanbulu byli. I pro Rusy se jedná o jedno z nejčastějších míst, kam se vydávají na dovolené. 
V únoru je v Istanulu přes den okolo 10 - 15 stupňů, což je pro poznávací cestu úplně ideální. Navíc nebude město přeplněné tak, jak to bývá přes léto a my si tam užijeme památky mnohem více než v hlavní sezóně.

Termíny:
  • 10. - 13. února 2023


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude po obědě a na místo tak díky změně času dorazíme v brzkých večerních hodinách. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v centru města, kde zahájíme program přípitkem s krásným výhledem na město z hotelové terasy.

Následně nás bude čekat první seznamování s Istanbulem a také s tureckou kuchyní. Zajdeme společně na první výbornou tureckou večeři, do některé z mnoha místních restaurací a následně se se zájemci projdeme večerním centrem nebo se vydáme zpět na hotel odpočinout si před následujícím zážitky nabitým dnem.

2. den

Po snídani, kterou si dáme na hotelové terase s krásným výhledem, se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky, jako je proslulá Modrá mešita a Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme si k nim mnoho zajímavého. Prohlédneme si také zahrady paláce TopKapi a pak budeme pokračovat k nádraží, kde kdysi stavěl pověstný Orient Express. Tady si dáme výborný čaj nebo kávu a budeme nasávat atmosféru tohoto místa.

Pokračovat budeme po Galatském mostu, který je vždy plný rybářů a otevírají se z něj nádherné výhledy na Bospor a celé město. A protože je toto místo pověstné specialitou s názvem Balik ekmek, tedy "ryba v chlebu", tak jí zde budou moci zájemci ochutnat a během jídla si vychutnávat jeden z nejhezčích výhledů v Istanbulu. K tomu si samozřejmě dáme i turecký čaj.

Dále nás bude čekat další zajímvost Istanbulu a tou je podzemní lanovka s názvem Tunel, kterou se svezeme ke Galatské věži. Galatská věž je dominantou města a proto z ní budete mít nádherný výhled na celé město.

Společný program zakončíme na nejznámější istanbulské ulici Istikali, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Protože toto místo je jako stvořené k nákupům, tak si zde dáme volno a pak se společně vrátíme zpět k hotelu. Večer můžeme zakončit večeří v některé z místních výborných restaurací.  

3. den

Po snídani se projdeme Grand Bazarem, což je největší tržiště světa a koupíte tu opravdu cokoliv. Dále naše kroky povedou k Sulejmanově mešitě, což je jedna z největších mešit v Istanbulu. Po její násvětě si zajdeme na něco dobrého nebo třeba jen pravý turecký čaj do blízké restaurace, která je pověstná svým nádherných výhledem na celé město a také možností udělat si nádhernou fotku při krmení racků.

Pak se vydáme na projížďku lodí po Bosporu, díky čemuž zavítáme i do Asie a během plavby si budeme užívat nádherných výhledů na celé město. Poté se projdeme Egyptským bazarem, kde budete mít možnost ochutnat spoustu druhů výborných oříšků, oliv a sladkostí, které vám místní prodejci s radostí nabídnou . 

Zbytek dne vás bude čekat volný program během kterého si můžete užívat město podle svého nebo případně navštívit turecké lázně - hammam, což moc doporučujeme.

4. den

Ráno si dáme v klidu poslední snídani s výhledem na město a pak už se společně vydáme na letiště. Odlet je naplnánovaný okolo oběda, takže do Prahy dorazíte v podvečer.

Základní cena za účast je 3900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční Letenky Praha - Istanbul - cca 7500 Kč 

- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 1000 Kč

- Ubytování na 3 noci se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - cca 2500 Kč 


Celkové Vaše výdaje budou cca 15 000 Kč

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Turecka nepotřebujete vízum, testy ani očkování.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!

Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Istanbulu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.