Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy města, které leží na dvou kontinentech a nasávat atmosféru orientu. Prohlédneme si nádhernou měšitu Hagia Sofia a mešitu Sultána Ahmeda. Navštívíme Grand Bazar, Egyptský trh, konečnou stanici Orient expressu, užijeme si nádherný výhled na Bospor z Galatského mostu. Po Bosporu se i projedme lodí při západu slunce a ochutnáme mnoho tureckých specialit.
Podívejte se na krátké video z Turecka, ať vidíte, co zažijete během naší 4 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Navštívíme ty největší a nejznámější mešity v Istanbulu, jako jsou Hagia Sofia, nebo Sultán Ahmed. Dále navštívíme slavné podzemní cisterny, které se po několika letech rekonstrukcí opět otevřely pro veřejnost.

Istanbul je město na dvou kontinentech. Mezi Asií a Evropou jezdí místní přes Bospor na lodích. I my se zde projedeme a to při západu slunce, kdy je zde nezapomenutelný výhled na celé centrum Istanbulu.

Užijeme si výbornou tureckou kuchyni. Výborná masa, ryby, zeleninu, pečivo, olivy, oříšky, omáčky, ale i výborný turecký čaj, tureckou zmzlinu, baklavu a další speciality, které běžně neochutnáte.

Formát cestování

Nejedná se o zájezd ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb.. Za značkou Jedeme do světa stojí průvodci Lucie a Ondra, kteří poskytují vícedenní průvodcovské služby, které jsou společně sdíleny účastníky cesty. Další jednotlivé cestovatelské výdaje si hradí každý účastník sám (ubytování, doprava).

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina maximálně 17 osob. Mezi místy se budeme přesouvat pešky, nebo místní hromadnou dopravou. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet v menším hotelu, který se nachází přímo v historickém centru Istanbulu. Přibližně 10 minut pěšky od mešity Hagia Sofia a 10 minut od Grand Bazaru. 

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude po obědě a na místo tak díky změně času dorazíme ve večerních hodinách. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v centru města, kde zahájíme program přípitkem s krásným výhledem na město z hotelové terasy.

Následně nás bude čekat první seznamování s Istanbulem a také s tureckou kuchyní. Zajdeme společně na první výbornou tureckou večeři, do některé z mnoha místních restaurací a následně se se zájemci projdeme večerním centrem nebo se vydáme zpět na hotel odpočinout si před následujícím zážitky nabitým dnem.

2. den 

Po snídani, kterou si dáme na hotelové terase s krásným výhledem, se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky, jako je proslulá Modrá mešita a Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme si k nim mnoho zajímavého. Prohlédneme si také zahrady paláce TopKapi a pak budeme pokračovat k nádraží, kde kdysi stavěl pověstný Orient Express. Tady si dáme výborný čaj nebo kávu a budeme nasávat atmosféru tohoto místa.

Pokračovat budeme po Galatském mostu, který je vždy plný rybářů a otevírají se z něj nádherné výhledy na Bospor a celé město. A protože je toto místo pověstné specialitou s názvem Balik ekmek, tedy "ryba v chlebu", tak jí zde budou moci zájemci ochutnat a během jídla si vychutnávat jeden z nejhezčích výhledů v Istanbulu. K tomu si samozřejmě dáme i turecký čaj.

Dále nás bude čekat další zajímvost Istanbulu a tou je podzemní lanovka s názvem Tunel, kterou se svezeme ke Galatské věži. Galatská věž je dominantou města a proto z ní budete mít nádherný výhled na celé město.

Společný program zakončíme na nejznámější istanbulské ulici Istikali, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Protože toto místo je jako stvořené k nákupům, tak si zde dáme volno a pak se společně vrátíme zpět k hotelu. Večer můžeme zakončit večeří v některé z místních výborných restaurací.  

3. den

Po snídani se projdeme Grand Bazarem, což je největší tržiště světa a koupíte tu opravdu cokoliv. Dále naše kroky povedou k Sulejmanově mešitě, což je jedna z největších mešit v Istanbulu. Po její násvětě si zajdeme na něco dobrého nebo třeba jen pravý turecký čaj do blízké restaurace, která je pověstná svým nádherných výhledem na celé město a také možností udělat si nádhernou fotku při krmení racků.

Pak se vydáme na projížďku lodí po Bosporu, díky čemuž zavítáme i do Asie a během plavby si budeme užívat nádherných výhledů na celé město. Poté se projdeme Egyptským bazarem, kde budete mít možnost ochutnat spoustu druhů výborných oříšků, oliv a sladkostí, které vám místní prodejci s radostí nabídnou .

Zbytek dne vás bude čekat volný program během kterého si můžete užívat město podle svého nebo případně navštívit turecké lázně - hammam, což moc doporučujeme.

4. den

Ráno si dáme v klidu poslední snídani s výhledem na město a pak už se společně vydáme na letiště. Odlet je naplnánovaný okolo oběda, takže do Prahy dorazíte v podvečer.

Fotky z míst, která navštívíme

Kolik vás to bude stát?

V ceně poznávacích cest jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby, jinými slovy vaše účast na skupinové cestě. Ostatní věci jako místní doprava, strava, ubytování, vstupenky se řeší na místě a každý účastník si je platí sám. 

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace exkurzí. 

4400 Kč

Další orientační výdaje:

Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Výdaje za dopravu v rámci programu

Doprava z/na letiště.

1000 Kč

Ubytování na 3 noci

3 noci v Istanbulu se snídaní. Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
V případě jednolůžkového pokoje se hradí částka 5400 Kč.

3500 Kč

Zpáteční letenka

Letecká společnost Turkish airlines. Pouze s příručním zavazadlem. 

cca 5000 Kč

Přibližné celkové výdaje na osobu

cca 13 900 Kč

Kdo Vás bude provádět?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Istanbulu?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15 - 17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi, ale spíše se staršími, aby si to užili ony i vy.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si sami, nebo přes nás letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Nám následně zaplatíte pouze za průvodcovské služby. Všechny ostatní výdaje si hradí každý účastník sám.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky do Jordánska a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám rádi pomůžeme.

7. Proč je cena poznávací cesty jen přibližná? Jak zjistím přesnou cenu?

V ceně poznávací cesty jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby (tj. vaše účast). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb skupiny. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud již poletíme společně. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem.

(Pokud někdo chce letět odjinud, nebo jinak, tak to není problém. Je potřeba to jen před zakoupením letenek prokonzultovat s námi.)

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 55 x 40 x 20 cm. 

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

Turecko je teplá země, kde hlavní sezónou je léto. Teplota v únoru je ještě proměnlivá a v Istanbulu bude přes den kolem 10°. Když přes den svítí slunce, tak je pocitová teplota vyšší a pro poznávání města příjemná. 

Je dobré si tedy s sebou vzít i něco teplejšího na chladnější rána a večery. Dlouhé kalhoty a šátek se vám mohou hodit pro vstup do chrámů. Na celou cestu pak doporučujeme pohodlné uzavřené boty. 

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Istnabul není drahé město. Jídlo v restauraci stojí podobně, nebo méně než v ČR. Snídaně budou na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře. Na celý pobyt cca 1500 Kč/os. Dále jsou placené některé vstupy a například lodní plavba (cca 800-1000 Kč). Dále pak vádaje na různé drobnosti a suvenýry. Kapesné okolo 3000 Kč/os by tak mělo bez problémů vystačit.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak všechny hotely budou mít bezplatné Wi-Fi (není to jisté u ubytování v poušti) a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!