Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy skalního města Petra a prohlédneme si také nejkrásnější poušť na světě Wadi Rum, kde strávíme noc v beduínském stanu. Následně si užijeme koupání a odpočinek u Mrtvého moře. 
Podívejte se na krátké video o Jordánsku - a tohle všechno uvidíte a zažijete během naší 5 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme?

Stejně jako švýcarský cestovatel Burckhardt, který v roce 1821 objevil skalní město Petra, tak i my budeme poznávat tajemnou, ba přímo magickou atmosféru novodobého divu světa.

Na poušti Wadi Rum se projedeme v jeepech a navštívíme původní obyvatele kruté pouště - beduíny. Čeká nás i noc přímo na poušti ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora

Užijeme si ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu přímo u břehu Mrtvého moře, kde si budeme dva dny užívat jeho blahodárné účinky. Už jste se někdy koupali, aniž byste nemuseli plavat a prostě se jen tak vznášeli?

Formát cestování

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a krátké procházky po památkách a přírodě. Skupina maximálně 15 osob s doprovodem dvou průvodců (Lucie a Ondry). Mezi místy se budeme přesouvat soukromým minibusem s místním řidičem a pak nás na místě čekají kratší procházky. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny..

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet ve 3 hotelech na různých místech. První ubytování bude poblíž skalního města Petra, další noc strávíme na poušti Wadi Rum v pohodlných a komfortních domech nebo stanech. Poslední dvě noci nás čeká ubytování ve 4 hvězdičkovém hotelu u Mrtvého moře. Ubytování budeme mít vždy se snídaní.

Program cesty

1. den - Ammán

Do Ammanu, což je hlavní město Jordánska poletíme z Prahy přímým letem v brzkých ranních hodinách. Budeme tak mít tento den ještě dost času na poznávání tohoto krásného města.
Ve večerních hodinách budeme pokračovat do legendárního města Petra cca 3 hod po pouštní dálnici, až dojdeme k Mojžíšovu prameni, kde podle příběhu udeřil holí do skály a vytryskla zde voda. 
V Petře se také ubytujeme a bude tu naše první noc v Jordánsku.

2. den - Skalní město Petra

Dnes nás čeká celý den na prozkoumávávní jednoho z nových sedmi divů světa, tedy růžového skalního města Petra, které je také na seznamu UNESCO. Poté vstoupíme do úzké soutěsky dlouhé 3 kilometry, která nás dovede až ke slavné Pokladnici. Nad Petrou dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžíšova bratra. Samotná cestička až do Petry je dlouhá téměř 2 kilometry, místy je široká jen pár metrů a hluboká až do 80 metrů. Celkovou neuvěřitelnou atmosféru dotváří poměrně rušný život. Na každém kroku vás míjejí oslíci a kočáry, které odvezou za poplatek i unavené turisty. 
Přes legendární kaňon se dostaneme před červenou pokladnici Khazneh, známou z filmu Indiana Jones. Celá pokladnice je vytesaná do skály tak důmyslně, že je prakticky nepoškozená erozí nebo jinými povětrnostními vlivy. Kultura antického kmene Nabatejců se nám zde ukáže v celé kráse. Město mrtvých, kolonády, divadlo a do toho hra světla na červeném pískovci se postarají o nádherné fotky.
Po prohlídce se vydáme směrem do našeho dalšího ubytování (cca 1,5 hod.) na nejjižnější bod naší cesty do údolí Wadi Rum s nádhernou pouštní scenérií. Nocleh budeme mít zajištěný ve stylovém kempu ve stylu beduínského tábora (s veškerým komfortem -postel, koupelna), kde je možnost pozorování hvězd v místě s minimálním světelným smogem.

3. den - Poušť Wadi Rum

Celý dnešní den budeme věnovat nádherné pouštní oblasti hraničící se Saúdskou Arábií, která se stala místem natáčení mnoha filmů jako Červená Planeta, Prometheus, Transformers, remake Dune či novější díly ze série Star Wars.. Zde i poobědváme s výhledem na okolní poušť a pokud si do toho započítáme i vůni jídla a kávy, pak to bude nezapomenutelný zážitek. Povozíme se na jeepech 4x4 po poušti a navštívíme původní obyvatele kruté pouště - beduíny. Kromě dobrodružné cesty džípem bude čas na vožení se na velbloudu a ještě mnoho dalšího.
K večeru se vydáme na nejníže položené místo naší planety k Mrtvému moři. Zde se také ubytujeme v krásném čtyř hvězdičkovém hotelu přímo u Mrtvého moře.

4. den - Relax u Mrtvého moře

Volný den určený k odpočinku a koupání v tomto unikátním moři, známém svou extrémní slaností. Mrtvé moře je jedinečný fenomén, který Vám připraví nezapomenutelný zážitek. Má rozlohu 1050 km2 a je nejníže položenou vodní plochou na zeměkouli. Voda v mrtvém moři obsahuje 10x více solí než obyčejná mořská voda. Na pobřeží jsou nánosy bahna, které mají stejně jako voda významné léčebné účinky na lidský organismus. Na nervový systém působí kombinace vody, vzduchu a bahna s velkým množstvím jódu a bromu, dále síra a hořčík pomáhají léčit kožní choroby a draslík působí na artritidu a revma. 

5. den - Hora Nebo a Madaba

Po snídani se vydáme se všemi věcmi směrem k letišti, ale cestou si ještě uděláme zastávku u hory NEBO. Z tohoto 840 m vysokého vrcholu prý Mojžíš viděl zaslíbenou zemi, na kterou by sám nikdy neměl vkročit. Poté budeme pokračovat do MADABY. Při stavbě kostela sv. Jiří v roce 1884 zde byla nalezena mapa, která byla vyrobena ze 2 milionů mozaikových kamenů s vyobrazením Svaté země s okolím z roku 560 n. l. Mapa se původně skládala z cca dvou miliónů kamínků a měla rozměr 25×6 metrů, dodnes se však dochovala pouze jedna třetina. Mapa zobrazuje Sinaj, řeku Jordán a Nil, Jeruzalém, Mrtvé moře i Středozemní moře.
Dále už budeme pokračovat přímo na letiště odkud nám v odpoledních hodinách bude odlétat přímý spoj zpět do Prahy. Návrat do České republiky je plánovám ve večerních hodinách.

Fotky z míst, která navštívíme

Kolik vás to bude stát?

Celkové výdaje na osobu

cca 19 300

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace exkurzí. 

5900 Kč

Výdaje za dopravu v rámci programu

Budeme mít pronajatý minibus s řidičem.

2900 Kč

Ubytování na 4 noci

1 noc Petra, 1 noc poušť Wadi Rum, 2 noci u Mrtvého moře - vždy se snídaní a komfortem, tedy vlastní sociální zažízení. Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
V případě jednolůžkového se hradí čáskta i za druhou osobu na pokoji, tedy 2x4100 Kč.

4100 Kč

Zpáteční letenka

Letecká společnost Ryannair. Pouze s malým příručním zavazadlem. 

cca 4000 Kč

Jordan Pass

70 dinárů - v ceně je vízum do Jordánska, vstup do Petry a dalších památek.

cca 2400 Kč

Kdo Vás bude provádět?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Jordánska?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě do Jordánska bude maximálně 15 účastníků (občas může být na některé cestě i 16 účastníků, a to kvůli páru, který jede společně- ale více ne). Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let a bylo s námi již přes 1000 spokojených klientů.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ano, vízum je potřeba a budeme jej kupovat v rámci Jordan passu před cestou online. Vše vám samozřejmě zajistíme.

5. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky do Jordánska a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám je zakoupíme za aktuálně nejlepší ceny.

6. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si sami, nebo přes nás letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platby za ostatní služby (průvodce, ubytování, doprava) je možné provést na místě, nebo přibližně 1 až 2 týdny před cestou, podle vašich preferencí.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud již společně poletíme do Ammánu. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem.

(Pokud někdo chce letět odjinud, nebo jinak, tak to není problém. Je potřeba to jen před zakoupením letenek prokonzultovat s námi.)

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je malé příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 40 × 25 × 20 cm, které nesmí být na kolečkách. Pokud s sebou chcete mít i klasický příruční kufřík na kolečkách, tak je možné si připlatit cca 600 Kč na osobu.

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

Jordánsko je teplá země, kde hlavní sezónou je léto. Teplota v březnu je ještě proměnlivá a v Ammánu bude ráno a večer kolem 15°, přes den až kolem 20°. Na poušti Wadi Rum přes den až kolem 25° a v noci kolem 10° až 15°. Tím, že srážky jsou zde minimální a hodně zde svítí slunce, tak bude pocitová teplota vyšší. Mrtvé moře má v tomto období průměrnou teplotu 20°, ale může dosahovat až na 25°. Proto se určitě můžeme i vykoupat.

Je dobré si tedy s sebou vzít, jak plavky k moři a bazénu, tak ale i něco teplejšího na chladnější rána a večery. Dlouhé kalhoty a šátek se vám mohou hodit pro vstup do chrámů, ale i na poušť. Na celou cestu pak doporučujeme pohodlné uzavřené boty. 

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak všechny hotely budou mít bezplatné Wi-Fi (není to jisté u ubytování v poušti) a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!