Jaká bude naše cesta?

Při naší cestě budeme poznávat hlavní město Velké Britanie, které je známé hned pro několik svých památek - Tower Bridge, Tower of London nebo největší ruské kolo v Evropě London Eye.

Navštívíme také nedaleký hrad Windsor, což je nádherné královské sídlo a také druhý největší obývaný hrad na světe.

Kam pojedeme a co uvidíme?

Budeme mít možnost si uživat výhledu z největšího ruského kola v Evropě- London Eye (Londýnské oko), které je vysoké 135 m a nachází se na břehu řeky Temže.

Prohlédneme si světoznámé muzeum voskových figurín - Museum madame Tussaud, kde si budeme moct udělat fotky s těmi nejznámějšími světovými celebritami.

Budeme si užívat výhled na město při projížďce lodí po řece Temži a nebude chybět ani jízda proslulým červeným doubledeckerem.

Formát cestování

Nejedná se o zájezd ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb.. Za značkou Jedeme do světa stojí průvodci Lucie a Ondra, kteří poskytují vícedenní průvodcovské služby, které jsou společně sdíleny účastníky cesty. Další jednotlivé cestovatelské výdaje si hradí každý účastník sám (ubytování, doprava).

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina maximálně 15 osob. Budeme využívat MHD. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet v hotelu ve čtvrti Ealing, který se nachází v pěší vzdálenosti od stejnojméné zastávky metra. Poblíž hotelu se také nachází obchůdky a restaurace. 

Jaké bude počasí? 

Průměrná teplota se pohybuje okolo 23 °C a občas se teploty vyšplhají na 28 °C. Jedná se o nejméně srážkový měsíc z celého roku, takže deště by se vám měli vyhnout a měli byste si tak užít město naplno.  

Program cesty

1. den

Odlet přímým letem z Prahy do Londýna bude v brzkých ranních hodinách. Po příletu vás bude čekat zajištěný transfer na hotel, kde si necháte zavazadla a následně se vydáme na prohlídku Londýna.

Vyrazíme metrem do centra, kde navštívíme oficiální sídlo britského panovníka Buckinghamský palác, ulici Mall, náměstí Picadilly Circus známé pro světelné reklamy, čtvrť SOHO, China town a náměstí kultury Leister Square.

2. den 

Po snídani se vydáme vlakem na nedaleký hrad Windsor, což je druhý největší obývaný hrad na světě. Hrad je královskou rezidencí, jejíž součástí je známá kaple sv. Jiří. Tato kaple je nejenom místem posledního odpočinku významných panovníků, jako byli Jindřich VII., Karel I., ale také bývalá královna Alžběta II. Také je zde sídlo tzv. Podvazkového řádu, což je nejstarší evropský rytířský řád a jedno z nejprestižnějších vyznamenání v Anglii. 

Po prohlídce Windsoru se vrátíme zpět do Londýna, kde se přesuneme k Tower of London, což je místo, kterému dal základ Vilém Dobyvatel. Jsou zde také uschovány korunovační klenoty. Uvidíme známý Tower Bridge a nebude chybět ani projížďka lodí po řece Temži. 
Následně budou mít zájemci možnost si užít jízdu na nejvyšším vyhlídkovém kole v Evropě, kterému se česky říká Londýské oko (London eye). Jeho výška je 135 metrů a výhledy jsou opravdu nezapomenutelné.

Večer vás bude čekat volný program dle vašeho výběru.

3. den

Ráno začneme návštěvou muzea Madame Tussauds, což je nejznámější muzeum voskových figurýn na světě a jedno z turisty nejvyhledávanějších míst v Londýně. Můžete si tu udělat fotku s většinou světových celebrit.

Po prohlídce se přesuneme k sídlu parlamentu Houses of Parliament a následně do Westminsterského opatství, což je místo, kde probíhají korunovace panovníků. Prohlédneme si také, kde sídlí premiér britské vlády, tedy ulici Downing street 10 a dorazíme až na Trafalgarské náměstí se sloupem admirála Nelsona.

Poté si užijeme jízdu pověstným červeným doubledeckerem, kterým se přesuneme k barokní katedrále Sv. Pavla, což je druhá největší katedrála na světě a její historie začíná už v roce 1710. Následně se projdeme po známém mostu Milenium bridge přes řeku Temži, na jehož druhé straně si prohlédneme budovu galerie Tate Modern a také uvidíme Shakespearovo divadlo Globe.

4. den

Poslední den bude volný program dle každého z vás. 

Fotky z minulých cest

Kolik vás to bude stát?

V ceně poznávacích cest jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby, jinými slovy vaše účast na skupinové cestě. Ostatní věci jako místní doprava, strava, ubytování, vstupenky se řeší na místě a každý účastník si je platí sám. 

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty, celková organizace programu a zajištení všeho. 

4900 Kč

Další orientační výdaje:

Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Zpáteční letenka

Letecká společnost EasyJet. Pouze s malým příručním zavazadlem. 

cca 3000 Kč

Výdaje za dopravu z/na letiště

Zajištěný minibus jen pro naší skupinu.

1700 Kč

Ubytování na 3 noci

3 noci v hotelu v Londýně se snídaní. Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
V případě jednolůžkového pokoje je příplatek 5600 Kč.

6400 Kč

Vstupené na místě a místní MHD
(částka v korunách je přibližná - záleží na aktuálním kurzu libry)

Hrad Windsor 23 GBP, London Eye 27 GBP, Museum Madam Tussauds 37 GBP, plavba po Temži 17 GBP, doprava do/z Windsoru, jízda doubledeckerem, metro


cca 4500 Kč

Přibližné celkové výdaje:

cca 20 500 Kč

Kdo pro Vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo Vás bude provádět?

Iva Poulíčková

Jsme velice rádi, že vás bude provádět právě Iva. Jako průvodkyně pracuje už hodně dlouho a dělá to srdcem stejně jako my. 

Iva je aktuálně na mateřské dovolené se dvěma malými princeznami, ale jednou začas si od nich odběhne průvodcovat. Není tedy unavenou průvodkyní, která jezdí každý týden na jinou poznávačku, ale je to člověk, který si tu práci užívá a dává jí všechno, protože cestování miluje a poznávání nových míst jí dělá šťastnou.

Londýn má už opravdu velmi dobře prochozený a dozvíte se od ní spoustu zajímavých informací a taky typů, kam vyrazit. Stejně jako my ráda ochutnávámí místní kuchyni, takže vám poradí kam zajít na něco dobrého a co určitě musíte ochutnat.

Chcete s námi jet do Londýna?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15 účastníků (občas může být na některé cestě i 16 účastníků, a to kvůli páru, který jede společně- ale více ne). Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si sami, nebo přes nás letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Nám zaplatíte pouze za průvodcovské služby a ostatní výdaje si hradí každý účastník sám.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky do Londýna a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám rádi pomůžeme. Do Londýna poletíme přímým letem společnosti Ryanair. 

7. Proč je cena poznávací cesty jen přibližná? Jak zjistím přesnou cenu?

V ceně poznávací cesty jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby (tj. vaše účast). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb skupiny. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám předáme cestovatelská trička a popřejeme šťastnou cestu. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Dále už budete pokračovat s naší skvělou průvodkyní Ivou, která s vámi bude po celou dobu až zase do příletu zpět do Prahy.

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 40 x 30 x 20 cm, které nesmí být na kolečkách. Nebo je samozřejmě možné si připlatit za větší příruční kufr nebo odbavené zavazadlo. 

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

V srpnu je v Londýně teplo, takže žádné teplé oblečneí není potřeba. Snad jen pro jistotu deštník, kdyby přece jen nějaká ta letní strážka přišla.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny na jídlo i na vstupy a MHD jsou v Londýně vyšší než u nás. Snídaně budou zajištěné na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře. U celkových výdajů na cestu jsou uvedeny ceny za vstupy do atrakcí, které plánujeme navštívit. Dále je potřeba počítat už jen s výdaji na nějaké suvenýry a další drobnosti. Nejlepší je všude platit kartou, takže se nemusíte trápit výměnou peněž.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!