Andalusie a Gibraltar

V této sezóně se s námi můžete podívat i k moři a to do krásné slunečné Málagy na jihu Španělska. Čeká Vás opravdu bohatý program, ale stále budete mít čas si užít moře a koupání, protože počasí v říjnu je stále velmi příjemné - přes den průměrně 26 stupnů a moře je ještě vyhřáté z léta, takže má cca 24 stuňů. 
V rámci této cesty Vás také čeká celodenní výlet na nedaleký Gibraltar, což je královská britská kolonie, která svou neobyčejností nezklame žádného návštěvníka a rozhodně je to místo, které vás ohromí.

Termíny:
  • 27. - 31. ledna 2023 


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte, komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Stovky z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet přímým letem z Prahy do Malagy v pozdních odpoledních hodinách. Do Malagy přiletíte již ve večerních hodinách a bude nás čekat cesta do ubytování. Ubytování budete mít zajištěné v blízkosti centra a již cestou do hotelu se dozvíte mnoho zajímavého o krásném městě, do kterého jste přiletěli.

2. den

Dnes nás čeká celodenní výlet na Gibraltar, který je od Malagy vzdálen necelých 150 km a za necelé dvě hodinky jízdy se tak ocitneme už ne ve Španělsku, ale v královské britské kolonii.

Gibraltar je zajímavý nejen jako významné vojenské místo, kde se střetává Atlantik se Středozemním mořem, ale také díky mnoho dalším věcem. Na pouhých šesti a půl kilometrech čtverečních se tu rozkládá naprosto jedinečný svět.

Ze 426 metrů vysoké skály zahlédnete při vhodné viditelnosti, což je v těchto krajích přibližně 320 dní ročně, africký kontinent. Nad městem ční mohutná skála s přírodní rezervací a nádhernými výhledy. Nejznámějšími obyvateli této skály jsou makakové, což je jediná volně žijící kolonie opic v Evropě.

Na Gibraltaru vás bude čekat 2 hodinová projížďka minibusem na vyhlídku Gibraltarské skály, která se tyčí ve výšce více než 400 metrů nad mořem. Zastavíte u majáku, navštívíte jeskyni svatého Michala a vyhlídku Apes s opicemi.

Cestou zpět na hotel ještě stihneme zastávku v Purto Banos, což je nádherný přístav u Marbally se spoustou obchůdků a kaváren. Zde si můžete dát kávu s krásným výhledem na přístav nebo se projít na vyhlídku, ze které je krásně vidět právě Gibraltar.

3. den

Po snídani se vydáte s průvodkyní poznávat krásy samotné Malagy. Během prohlídky nevynecháte starobylou římskou pevnost Alcazaba, která je právem považována za dominantu celého města. Projdete si krásné nádvoří a zahrady a prohlédnete si také všech třicet věží a dvacet opevněných hradeb.

Prohlédnete si také historické centrum města s krásnou katedrálou La Manguita, které se přezdívá jednoruká katedrála a jejíž stavba trvala více než 2,5 století. Samozřejmě uvidíme také symbol celého Španělska, což je místní býčí aréna.

Budete mít také čas na prozkoumávání výborných restaurací, barů a kaváren v centru města.

Odpoledne vás již čeká volný program, který doporučujeme využít ke koupání.

4. den

Tento den je určen jen a jen pro vás. Můžete si užívat volný den přesně podle svých představ, takže buď na pláže u moře nebo poznáváním místních restaurací a ochutnáváním výborného vína.

5. den

Poslední den vaší dovolené budete mít ještě volné dopoledne a pak už společně vyrazíme směrem k letišti, ale cestou nás ještě bude čekat návštěva krásného městěčka s názvem Mijas, kterému se oprávněné přezdívá Bílé město a je také pověstné chováním oslíků, takže se tu třeba můžete svést na oslíkovi nebo si koupit domů nějaký suvěnýr typický pro toto město. Po prohlídce budete mít ještě volný čas na poznávání místních uliček a kaváren.

Následně se již vydáme směrem k letišti, odkud bude ve večerních hodinách odlétat vaše letadlo zpět do Prahy.

Základní cena za účast je 5900 Kč

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční letenka Praha - Malaga - 7000 - 8000 Kč 

- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 2300 Kč

- Ubytování na 4 noci se snídaní na dvoulůžkovém pokoji snídaní v blízkosti centra Malagy nebo v některém z blízkých letovisek - cca 3500 Kč/os


Celkové Vaše výdaje budou cca 18 700 Kč

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Španělska nepotřebujete vízum ani očkování ani test PCR!

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!

Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Španělska

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.