Jaká bude naše cesta?

Čeká nás cesta plná nádherných míst a skvělých zážitků. Vyrazíme do míst, která jsou dnes mnohými zatracována, ale to jim neubírá nic na jejich kráse. Budeme cestovat bez předsudků a politiky, ale pouze s chutí poznávat jinou kulturu a světově známé památky.

Navštívíte s námi pověstné Rudé náměstí, které všichni známe z televize, ale také nádhernou moderní čtvrť Moskvy. 

Kam pojedeme a co uvidíme?

Navštívíme asi nejznámější místo z celého Ruska a to pověstné Rudé náměstí, které je lemováno z jedné strany Kremlem a z druhé nádherným obchodním domem GUM. Nebude chybět ani návštěva mauzolea.

Prohlédnete si ty nejkrásnější stanice moskevského podzemního paláce - tedy metra, jehož několik stanic je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a opravdu vás uchvátí svou velkolepostí.

Prohlédneme si moderní čtvrť Moskva city, plnou nádherných mrakodrapů. Na jeden z nich se dokonce vyvezeme a budeme si užívat krásného výhledu na celé město.

Formát cestování

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Malá skupina do 15-17 osob s doprovodem dvou průvodců v Moskvě (Lucie a Ondry). Mezi místy se budeme přesouvat pešky, místní hromadnou dopravou, nebo pronajatým mikrobusem. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet v námi již dlouhodobě osvedčeném tříhvězdičkovém hotelu, poblíž stanice metra VDNCH. Ubytování budeme mít s výbornou snídaní. 

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude v ranních hodinách, abychom stihli navazující spoj do Moskvy, který poletí v 15:45 a po asi pětihodinovém letu už dorazíme přímo do ruského hlavního města. 

Po příletu nás bude čekat cesta na hotel a ubytování na hotelu, kde si dáme dobrou večeři a budete mít čas na odpočinek po náročném dnu plném cestování, abyste druhý den měli dost síly poznávat krásy Moskvy.

2. den 

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje s nádherným vznášejícím se mostem, ze kterého si uděláte parádní fotky.
Uvidíte Věčný oheň a také střídání stráží u Hrobu neznáného vojína v Alexandrovském sadu.

Společný program skončí okolo 14:00 a poté Vás čeká volný program v centrum Moskvy. Určitě doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se s průvodcem vydáte na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Uvidíte ty nejhezčí stanice a dozvíte se mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě a současnému budování dalších a dalších stanic.

Poté se vydáte do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Po vyhlídce bude možné navštívit Moskevský státní cirkus, což je největší ruský cirkus v Rusku. Jeho návštěvu rozhodně doporučujeme, protože tohle se musí vidět na vlastní oči. Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

4. den

Po snídani se vydáme do nádherného parku VDNCH, který vás zaujme svou velkolepostí a nádhernými pavilony. Tento park nechal kdysi Stalin vybudou jako takovou výkladní skříň celého Sovětského svazu. Každá z bývalých zemí tu má svůj vlastní pavilón, který nějakým způsobem reprezentuje čím byla pro SSSR důležitá. Je tu také nově otevřený zábavní park, jehož součástí je i největší ruské kolo v Evropě s názvem Slunce Moskvy, které je také se svou výškou 140m 5. největší na celém světě. Budete si tu moci vychutnat jízdu, při které se vám otevřou nádherné výhledy na celou Moskvu. Také tu bude možnost navštívit Moskvarium, kde jsou nádherné show s delfíny a kosatkami a také obrovské aqurium.

Následně se přesuneme k Lomonosově státní univerzitě, kde si budeme užívat vyhlídky z Vrabčíh hor, což je nejloblíbenější místo místních svatebčanů odkud jim nesmí chybět fotka. Tady budete mít možnost se svést lanovkou na druhou stranu řeky ke stadionu Lužniky.

Následně budete mít volný čas v centru užívat si poslední večer v Moskvě před odletem.

5. den

Tento den je určený k vaší cestě zpět do Prahy. Brzy ráno se vydáme z hotelu na letiště odkud nám bude odlétat letadlo do Istanbulu, což bude přesně polovina naší cesty.

Po příletu do Istanbulu budeme mít dostatečný čas na přestup a poté již nasedneme na přímý spoj zpět do Prahy, kam dorazíme okolo deváté hodiny večer.

Fotky z míst, která navštívíme

Kolik vás to bude stát?

Celkové výdaje na osobu

cca 24 600 Kč

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace všeho 

5500 Kč

Letenky

Zpáteční Praha - Istanbul (Turkish airlines) a Istanbul-Moskva (Aeroflot)  

cca 11 000 Kč

Výdaje za dopravu v rámci programu

Transfery z/na letiště v Moskvě.

900 Kč

Ubytování na 4 noci se snídaní

Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.

V případě jednolůžkového pokoje se hradí částka celkem 4400 Kč.

2800 Kč

Vstupenky v rámci programu

Moskevský cirkus 1500 RUB, Kreml 700 RUB, loďní plavba v Moskvě 1000 RUB. 

1200 Kč

Víza do Ruska

Víza vám bez problémů zajistí poštou nebo osobně náš partner Ruské vízové centrum.

3200 Kč

Kdo Vás bude provádět?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Moskvy?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let a bylo s námi již přes 1000 spokojených klientů.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ano, do Ruska je potřeba mít vízum, ale bez starostí vám ho pomůžeme zajitit.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si sami, nebo přes nás letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platby za ostatní služby (průvodce, ubytování, doprava) je možné provést na místě, nebo přibližně 1 až 2 týdny před cestou, podle vašich preferencí.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám je zakoupíme za aktuálně nejlepší ceny.

7. Proč je cena poznávací cesty jen přibližná? Jak zjistím přesnou cenu?

To je proto, že si každý účastník naší cesty kupuje letenky zvlášť a ceny letenek se mění každý den. Pokud vás zajímá aktuální cena letenky, tak se můžete podívat sami na web, nebo nám napsat, nebo zavolat a my vám aktuální cenu sdělíme. Většinou je cena dost podobná nebo se může lišit v řádu stokorun.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud již poletíme společně. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem.

(Pokud někdo chce letět odjinud, nebo jinak, tak to není problém. Je potřeba to jen před zakoupením letenek prokonzultovat s námi.)

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla do 10 kg.

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

V dubnu můžete očekávat teploty okolo 10-16°. Když přes den svítí slunce, tak je pocitová teplota vyšší a pro poznávání města příjemná. 

Je dobré si tedy s sebou vzít i něco teplejšího na chladnější rána a večery. Dlouhé kalhoty a šátek se vám mohou hodit pro vstup do chrámů. Na celou cestu pak doporučujeme pohodlné uzavřené boty. 

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny v Rusku jsou nižší než u nás. Jídlo v restauraci stojí podobně, nebo méně než v ČR. Snídaně budou na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře. Počítejte, ale prosím s tím, že v Rusku nezaplatíte evropskými kartami, proto je potřeba s sebou mít dostatečnou hotovost v eurech nebo dolatech, které si na místě vyměníte.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak všechny hotely budou mít bezplatné Wi-Fi (není to jisté u ubytování v poušti) a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Mohu v RF platit normálně bankovní kartou?

Nyní bohužel v RF svou běžnou kartou nikde nezaplatíte. Je tedy potřeba mít dostatečnou hotovost na všechny výdaje v dolarech nebo eurech a na místě je vyměníme na rubly.

12. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!