Jaká bude naše cesta?

Čeká nás cesta plná nádherných míst a skvělých zážitků. Navštívíte s námi pověstné Rudé náměstí, které všichni známe z televize, ale také nádhernou moderní čtvrť Moskvy, nebo slavné moskveské metro. Zažijtete jízdu rychlostním vlakem SAPSAN. V Petrohradu si prohlédnete ty nejnámější paláce a muzea a budete moci sami porovnat, které z těchto dvou měst vás více nadchlo. Zažijete pověstné bílé noci a také zvedání mostů.

Kam pojedeme a co uvidíme?

Navštívíme asi nejznámější místo z celého Ruska a to pověstné Rudé náměstí, které je lemováno z jedné strany Kremlem a z druhé nádherným obchodním domem GUM. Nebude chybět ani návštěva mauzolea.

Prohlédnete si ty nejkrásnější stanice moskevského podzemního paláce - tedy metra, jehož několik stanic je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a opravdu vás uchvátí svou velkolepostí.

Zažijete pověstné bílé noci a také zvedání mostů v centru města, což je opravdu neobyčejná podívaná, která k sezóně patří k Petrohradu stejné jako krásné fontány v Petrodvorcích a Carském selu.

Formát cestování

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Malá skupina do 15-17 osob s doprovodem dvou průvodců v Moskvě (Lucie a Ondry) a skvělé místní česky mluvící průvodkyně v Petrohradě Lény. Mezi místy se budeme přesouvat pešky, místní hromadnou dopravou, nebo pronajatým mikrobusem. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet v námi již dlouhodobě osvedčených hotelech. V Moskvě poblíž stanice metra VDNCH a v Petrohradě poblíž Něvského prospektu. Ubytování budeme mít s výbornou snídaní. 

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude v ranních hodinách, abychom stihli navazující spoj do Moskvy, který poletí v 15:45 a po asi pětihodinovém letu už dorazíme přímo do ruského hlavního města. 

Po příletu nás bude čekat cesta na hotel a ubytování na hotelu, kde si dáme dobrou večeři a budete mít čas na odpočinek po náročném dni plném cestování, abyste druhý den měli dost síly poznávat krásy Moskvy.

2. den 

Po snídani společně vyrazíme na prohlídku centra Moskvy. Uvidíme společně slavné Rudé náměstí (zájemci se mohou podívat do mauzolea Lenina), navštívíme GUM a také Chrám Vasila Blaženého. Prohlédneme si také Velké divadlo a krásný nový park Zarjadje s nádherným vznášejícím se mostem, ze kterého si uděláte parádní fotky.
Uvidíte Věčný oheň a také střídání stráží u Hrobu neznáného vojína v Alexandrovském sadu.

Společný program skončí okolo 14:00 a poté Vás čeká volný program v centrum Moskvy. Určitě doporučujeme návštěvu Kremlu a třeba i Diamantového fondu, kde najdete nějvětší diamant v Rusku.

Dokonalým zakončením dne je poté lodní plavba po řece Moskva. Můžete si zde dát výbornou večeři (nebo jen stakán vodky) a vidět osvětlenou večerní Moskvu z úplně jiného úhlu. 

3. den

Ráno se s průvodcem vydáte na prohlídku nejkrásnějších stanic "Moskevského podzemního paláce", tedy metra. Uvidíte ty nejhezčí stanice a dozvíte se mnoho zajímavého o samotném vzniku metra, jeho výstavbě a současném budování dalších a dalších stanic.

Poté se vydáte do moderní čtvrtě Moskva city, kde uvidíte zase úplně jinou tvář Moskvy. Zájemci mohou navštívit nejvyšší vyhlídku ve věži Federace, kde je nádherný výhled na celé město a také nejvýše umístěná továrna na zmrzlinu.

Po vyhlídce bude možné navštívit Moskevský státní cirkus, což je největší ruský cirkus v Rusku. Jeho návštěvu rozhodně doporučujeme, protože tohle se musí vidět na vlastní oči. Nenechte se zmást. Naše cirkusy nemají s těmi ruskými vůbec nic společného.

4. den

Ráno nás čeká přesun rychlostním vlakem SAPSAN do Petrohradu, kam díky tomu, že vlak jede rychlostí okolo 200 km/hod dorazíme již po obědě. Na nádraží v Petrhoradě vás vyzvedne skvělá česky mluvící průvodkyně, která se o Vás bude starat po celý zbytek Vašeho pobytu. 

Zajíštěným pohodlným minibusem se vydáme s průvodkyní poznávat Petrohrad. Jako první pojedete k Petropavlovské pevnosti, kde si prohlédnete samotnou pevnost a také vnitřek chrámu. Následně budete pokračovat k povětsné Auroře, kterou si prohlédnete ze břehu a dozvíte se o ní mnoho zajímavého.

Poté už budete pokračovat na hotel, kde se ubytujete a budete si moct užít večer v Petrohradě podle svého. Moc doporučujeme si zajít do nedaleké výborné gruzínské restaurace, kterou vám doporučí i průvodkyně nebo se ještě můžete vydat na večerní procházku po Něvském prospektu, protože váš hotel je opravdu krásně v centru.

5. den

Po snídani se vydáte s průvodkyní na prohlídku dvou nejznámějších chrámů v Petrohradě a to do Chrámu Sv. Izáka a Chrámu Spas na Krvi. Oba nádherné chrámy si prohlédnete i zevnitř, takže si budete moci užívat jejich nádherně zdobené interiéry. 

Po jejich prohlídce budete mít volný čas na oběd a odpoledne Vás bude čekat návštěva Ermitáže - jednoho z nejslavnějších muzeí na světě. Expozice je umístěna v prostorách barokního Zimního paláce, který Vás okouzlí svými interiéry. V Zimním paláci je 350 výstavních sálů a nejvyhledávanější je kolekce západoevropského umění - da Vinci, Rubens, Rembrandt, ikonostasy ze starých ruských kostelů a rozsáhlá kolekce umění 19. a 20. st. Díky doprovodu průvodce získáte neuvěřitelné množství informací, které se v knížkách nedočtete.

Konec společného programu je okolo 18 hodiny, kdy vás buď průvodkyně doprovodí na hotel, nebo můžete zůstat v centru a užívat si ještě večerního ruchu města.

6. den

Ráno se vydáte minibusem do Carského Sela. což je velkolepé sídlo ruských carů. Místní parky a paláce nechaly zbudovat Alžběta I. a Kateřina II. a určitě Vás ohromí svou krásou. Společně si prohlédneme unikátní Kateřinský palác, který je dokonalým příkladem ruského barokního slohu. Nesmí chybět návštěva slavné Jantarové komnaty a mnoho dalších zajímavostí tohoto místa. 

Následně se vydáte do Petrodvorců, kterým se přezdívá "malé Versailles". Dřívější letní rezidence Romanovců Vás okouzlí svými nádhernými zahradami, které si také společně prohlédneme. Najdete tu více než 170 nádherných fontán různých velikostí a tvarů, z nichž nejznámější je určitě Velká kaskáda nebo fontána Slunce a socha Samsona bojujícího se lvem, takže to bude nádherná podívaná.

Do Petrohradu se vrátíte rychlostní lodí Meteor po Finském zálivu, což je opravdu skvělý zážitek. Večer vás pak bude čekat volný program.

7. den

Po snídani se vydáte s průvodkyní k molu a bude vás čekat lodní plavba po řekách a kanálech v Petrohradě, při které si nádherně prohlédnete místa, která jste předtím procházeli zase z jiné perspektivy. 

Po projíždce lodí budet mít volný čas a každý se může rozhodnout jaký program na odpoledne mu nejvíce vyhovuje. V případě, že budete chtít, tak můžete s průvodkyní ještě vyrazit do Muzea Faberge, což je muzeum věnované klenotníkovi, který první začal vyrábět dnes pro Rusko tak typická zlatá vejce s rozličnými překvapeními uvnitř. Dozvíte se mnoho zajímavého o historii tohoto carského klenotu a také si prohlédnete ty nejhezší kousky z jeho sbírky. Návštěvu určitě doporučujeme.

V 16:30 se sejdete na nádraží odkud vám bude odjíždět SAPSAP zpět do Moskvy. Po čtyř hodinové jízdě dorazíte do centra Moskvy a vyrazíte na ubytování. Pak můžete ještě večer vyrazit poznávat večerní Moskvu nebo odpočívat před následující cestou domů.

8. den

Tento den je určený k vaší cestě zpět do Prahy. Brzy ráno se vydáme z hotelu na letiště odkud nám bude odlétat letadlo do Istanbulu, což bude přesně polovina naší cesty.

Po příletu do Istanbulu budeme mít dostatečný čas na přestup a poté již nasedneme na přímý spoj zpět do Prahy, kam dorazíme okolo deváté hodiny večer.

Fotky z míst, která navštívíme

Kolik vás to bude stát?

Celkové výdaje na osobu

cca 37 700 Kč

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace všeho od A do Z

7500 Kč

Letenky

Zpáteční Praha - Istanbul (Turkish airlines) a Istanbul-Moskva (Aeroflot)  

cca 11 000 Kč

Výdaje za dopravu v rámci programu

Transfery z/na letiště v Moskvě a Petrohradu a doprava v rámci výletů v Petrohradě.

2500 Kč

Ubytování na 7 nocí

4 noci v Moskvě + 3 noci v Petrohadě. Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.

V případě jednolůžkového pokoje se hradí částka 12000 Kč.

7400 Kč

Vstupenky v rámci programu

Moskevský cirkus 1500 RUB, Kreml 700 RUB, loďní plavba v Moskvě 1000 RUB, Petropavlovská pevnost 700 RUB, Chrám Spase na krvi 600 RUB, Chrám Sv. Izáka 600 RUB, Ermitáž 800 RUB, Kateřinský paláv 1500 RUB, Dolní zahrady v Peterhofu 1500 RUB, plavba lodí v Petrohradu 1000 RUB, Meteor 1100 RUB.

4400 Kč

Jízdenky na SAPSAN do/z Petrohradu

Cesta rychlostním vlakem do Petrohradu a zpět.

1600 Kč

Víza do Ruska

Víza vám bez problémů zajistí poštou nebo osobně náš partner Ruské vízové centrum.

3200 Kč

Kdo Vás bude provádět?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Moskvy a Petrohradu?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let a bylo s námi již přes 1000 spokojených klientů.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ano, do Ruska je potřeba mít vízum, ale bez starostí vám ho pomůžeme zajitit.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si sami, nebo přes nás letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platby za ostatní služby (průvodce, ubytování, doprava) je možné provést na místě, nebo přibližně 1 až 2 týdny před cestou, podle vašich preferencí.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám je zakoupíme za aktuálně nejlepší ceny.

7. Proč je cena poznávací cesty jen přibližná? Jak zjistím přesnou cenu?

To je proto, že si každý účastník naší cesty kupuje letenky zvlášť a ceny letenek se mění každý den. Pokud vás zajímá aktuální cena letenky, tak se můžete podívat sami na web, nebo nám napsat, nebo zavolat a my vám aktuální cenu sdělíme. Většinou je cena dost podobná nebo se může lišit v řádu stokorun.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud již poletíme společně. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem.

(Pokud někdo chce letět odjinud, nebo jinak, tak to není problém. Je potřeba to jen před zakoupením letenek prokonzultovat s námi.)

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla do 10 kg.

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

V dubnu můžete očekávat teploty okolo 10-16°. Když přes den svítí slunce, tak je pocitová teplota vyšší a pro poznávání města příjemná. 

Je dobré si tedy s sebou vzít i něco teplejšího na chladnější rána a večery. Dlouhé kalhoty a šátek se vám mohou hodit pro vstup do chrámů. Na celou cestu pak doporučujeme pohodlné uzavřené boty. 

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny v Rusku jsou nižší než u nás. Jídlo v restauraci stojí podobně, nebo méně než v ČR. Snídaně budou na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře. Počítejte, ale prosím s tím, že v Rusku nezaplatíte evropskými kartami, proto je potřeba s sebou mít dostatečnou hotovost v eurech nebo dolatech, které si na místě vyměníte.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak všechny hotely budou mít bezplatné Wi-Fi (není to jisté u ubytování v poušti) a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!