Jaká bude naše cesta?

Při naší cestě budete obdivovat hned několik měst v krásné Španělské Andalusii. Prohlédneme si krásné starobylé památky v Malaze a dáme si tu víno ve vinárně Antonia Banderase. Navštívíme také město Ronda, které je známé pro nádherný most přes řeku Guadelevín. Budeme obdivovat typickou horskou vesničku Mijas. A třešničkou na dortu bude výlet na Gibraltar, kde budeme krmit opice a užívat si výhledy.

Kam pojedeme a co uvidíme?

Budeme si užívat nádherné výhledy na město ze staré pevnosti v Malaze, která je plná starobylých památek. Navštívíme tu také místní tržnici, kde ochutnáme spoustu specialit a také výborné ovoce.

Projdeme se po Novém mostě (Puente Nuevo) přes řeku Tajo. Most je symbolem města Ronda a je vysoký 98 metrů. Odvážlivci z něho mohou skočit bungee jumping.

Celodenní výlet do britské kolonie Gibraltar je zážitkem na celý život. Jediná příjezdová cesta vede přes přistávací dráhu, takže můžete pozorovat letadla. Nebude chybět ani seznámení s místními opicemi.

Formát cestování

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Skupina maximálně 15 osob s doprovodem skvělé místní průvodkyně Míši, která v Andalusii již několik let žije. Na výlety budeme mít zajištěný minibus a při prohlídkách města, pak již budeme pokračovat po svých. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet v menším hotelu, který se nachází přímo v historickém centru Malagy. Přibližně 15 minut pěšky od pláže a 5 minut od promenády. Ubytování budeme mít se snídaní. Hotel je námi ověřen a při minulých cestách byli všichni klienti velmi spokojení.

Jaké bude počasí? 

V oblasti Andalusie je příznivé podnebí pro poznávací cesty během celého roku. Nicméně výhoda cestování přes zimu je, že nejsou velká vedra jako v létě. Přes den jsou průměrné teploty 15 - 17 stupňů a srážky nejsou příliš časté, takže pro poznávání úplně ideální. Ti otužilejší se mohou i vykoupat v moři, jehož teplota je průměrně 17 stupňů.

Program cesty

1. den

Odlet přímým letem z Prahy do Malagy v pozdních odpoledních hodinách. Do Malagy přiletíte již ve večerních hodinách a bude nás čekat cesta do ubytování. Ubytování budete mít zajištěné v blízkosti centra a již cestou do hotelu se dozvíte mnoho zajímavého o krásném městě, do kterého jste přiletěli.

2. den 

Dnes nás čeká celodenní výlet na Gibraltar, který je od Malagy vzdálen necelých 150 km a za necelé dvě hodinky jízdy se tak ocitneme už ne ve Španělsku, ale v královské britské kolonii. Gibraltar je zajímavý nejen jako významné vojenské místo, kde se střetává Atlantik se Středozemním mořem, ale také díky mnoha dalším věcem, jako je místní měna, výhled na Afriku, opičí kolonie a další. Na pouhých šesti a půl kilometrech čtverečních se tu rozkládá naprosto jedinečný svět.

Ze 426 metrů vysoké skály zahlédnete při vhodné viditelnosti, což je v těchto krajích přibližně 320 dní ročně, africký kontinent. Nad městem ční mohutná skála s přírodní rezervací a nádhernými výhledy. Nejznámějšími obyvateli této skály jsou makakové, což je jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Na Gibraltaru vás bude čekat 2 hodinová projížďka minibusem na vyhlídku Gibraltarské skály, která se tyčí ve výšce více než 400 metrů nad mořem. Zastavíte u majáku, navštívíte jeskyni svatého Michala a vyhlídku Apes s opicemi.

Cestou zpět na hotel ještě stihneme zastávku v Purto Banos, což je nádherný přístav u Marbelly se spoustou obchůdků a kaváren. Zde si můžete dát kávu s krásným výhledem na přístav nebo se projít na vyhlídku, ze které je krásně vidět právě Gibraltar.

3. den

Po snídani se vydáte s průvodkyní poznávat krásy samotné Malagy. Během prohlídky nevynecháte starobylou římskou pevnost Alcazaba, která je právem považována za dominantu celého města. Projdete si krásné nádvoří, zahrady a prohlédnete si také všech třicet věží a dvacet opevněných hradeb. Prohlédnete si také historické centrum města s krásnou katedrálou La Manguita, které se přezdívá jednoruká katedrála a jejíž stavba trvala více než 2,5 století. Samozřejmě uvidíme také symbol celého Španělska, což je místní býčí aréna.

Odpoledne vás již čeká volný program, který doporučujeme využít k návštěvě místních taveren a procházkou po promenádě.

4. den

Po snídani se vydáme na výlet do města Ronda, které je považována za jedno z nejhezčích andaluských měst. Těšit se můžeme na most přes řeku Tajo, nejstarší býčí arénu ve Španělsku nebo na Palác maurského krále. Symbolem města je 98 metrů vysoký Nový Most (Puente Nuevo), který spojuje moderní část města se starobylým centrem. Most svého času sloužil i jako vězení. Město si zamilovali mnozí literáti, například básník Rainer Marie Rilke nebo Ernest Hemingway. V Rondě se také nachází jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku, jejíž součástí je muzeum, ve kterém se můžete podrobněji seznámit s historií býčích zápasů. V centru města lze zhlédnout kostel svaté Marie nebo navštívit Palacio de Mondragón, arabské lázně nebo Palác maurského krále.

5. den

Poslední den vaší dovolené budete mít ještě volné dopoledne a pak už společně vyrazíme směrem k letišti. Cestou nás ještě bude čekat návštěva krásného městěčka s názvem Mijas, kterému se oprávněné přezdívá Bílé město a je také pověstné chováním oslíků, takže se tu třeba můžete svést na oslíkovi nebo si koupit domů nějaký suvěnýr typický pro toto město. Po prohlídce budete mít ještě volný čas na poznávání místních uliček a kaváren.

Následně se již vydáme směrem k letišti, odkud bude ve večerních hodinách odlétat vaše letadlo zpět do Prahy.

Fotky z minulých cest

Kolik vás to bude stát?

Celkové výdaje na osobu

cca 19 800 Kč

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace programu. 

5900 Kč

Výdaje za dopravu v rámci programu

Doprava z/na letiště, doprava na Gibraltar + minibus po Gibraltaru, výlet do Rondy a Mijas

2900 Kč

Ubytování na 4 noci

4 noci v hotelu v Malaze se snídaní. Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
V případě jednolůžkového pokoje se hradí čáskta 6700 Kč.

3500 Kč

Zpáteční letenka

Letecká společnost ČSA nebo SmartWings. Pouze s příručním zavazadlem. 

cca 7500 Kč

Kdo pro Vás cestu naplánoval a připravil?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Kdo Vás bude provádět?

Michaela Feliz

Jsme velice rádi, že jsme poznali skvělou průvodkyni Michaelu, která již několik let žije v Andalusii. Míša je licencovaný průvodce pro celé Španělsko. Vystřídala několik měst a aktuálně bydlí poblíž Malagy. Budete tak mít informace přímo od místní, která zná okolí jako své boty a dokáže Vám se vším poradit, doporučit, ale také povyprávět spoustu zajímavosti. Míša mluví plynuje španělsky, takže vám vždy ráda pomůže, když si nebudete s čímkoliv vědět rady. Třeba i s tím, co si objednat v restauraci.

Chcete s námi jet do Andalusie a na Gibraltar?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15 účastníků (občas může být na některé cestě i 16 účastníků, a to kvůli páru, který jede společně- ale více ne). Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let a bylo s námi již přes 1000 spokojených klientů.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si sami, nebo přes nás letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platby za ostatní služby (průvodce, ubytování, doprava) je možné provést na místě, nebo přibližně 1 až 2 týdny před cestou, podle vašich preferencí.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky do Malagy a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám je zakoupíme za aktuálně nejlepší ceny. Do Malagy létá přímým letem ČSA nebo SmartWIngs.

7. Proč je cena poznávací cesty jen přibližná? Jak zjistím přesnou cenu?

To je proto, že si každý účastník naší cesty kupuje letenky zvlášť a ceny letenek se mění každý den. Pokud vás zajímá aktuální cena letenky, tak se můžete podívat sami na web, nebo nám napsat, nebo zavolat a my vám aktuální cenu sdělíme. Většinou je cena dost podobná nebo se může lišit v řádu stokorun.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, kde Vám pomůžeme s odbavením. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem. Poté Vás už na letišti v Malaze vyzvedle průvodkyně Michaela s cedulkou Jedeme do světa.

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 55 x 40 x 20 cm. 

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

V oblasti Andalusie je příznivé podnebí pro poznávací cesty během celého roku. Nicméně výhoda cestování přes zimu je, že nejsou velká vedra jako v létě. Přes den jsou průměrné teploty 15 - 17 stupňů a srážky nejsou příliš časté, takže pro poznávání úplně ideální. Ti otužilejší se mohou i vykoupat v moři, jehož teplota je průměrně 17 stupňů. Doporučujeme tedy lehčí bundu a dlouhé kalhoty, ale rozhodně nezapomenout sluneční brýle a také pro jistotu deštník, když náhodou přeci jen sprchlo.

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Andalusie je podobně drahá jako Praha. Jídlo v restauraci stojí podobně, nebo o něco více než v ČR. Snídaně budou na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře. V rámci společných prohlídek se bude hradit pouze prohlídka pevnosti v Malaze 5 EUR - všechny ostatní vstupy v rámci programu včetně jeep safari na Gibraltaru již máte v našich službách započítáno. Je tedy třeba počítat pouze s výdaji na různé drobnosti a suvenýry. Podle zkušeností našich minulých cestovatelů je ideální mít s sebou jako kapesné okolo 150 EUR/osobu.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak na hotelu bude bezplatná Wi-Fi a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Mapa naší cesty

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!