Barcelona a Montserrat

Vyrazte s námi poznat jedno z nejkrásnějších měst Španělska a to v měsíci listopad, což je nejvíce doporučovaná doba pro cestu do Barcelony. Není tu již totiž tolik turistů, ceny ubytování i letenek jsou mnohem nižší a navíc je úplně ideální počasí pro poznávání města. Teploty jsou totiž okolo 15 - 20 stupňů, což je pro poznávací cesty naprosto perfektní. Během prodlouženého víkendu poznáte Barcelonu s místním průvodcem Richardem, který bude část programu s námi a zbytek cesty vás budeme doprovázet my dva, takže o vás bude stále skvělě postaráno. 

Termín:
  • 11. - 14. listopadu 2022 - již nemáme volná místa


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte, komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnoho z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy v ranních/dopoledních hodinách přímým letem do Barcelony. Let potrvá 2,5 hodinky, takže už okolo 13 hodiny budeme v krásném Španělsku. Po příletu se přesuneme zajištěným minibusem na hotel a bude nás čekat ubytování se na hotelu a krátká pauza na relax a odpočinek.

Následně se setkáme s Richardem, který nás provede starým městem. Během čtyř hodin poznáte ta nejrozmanitější zákoutí starého města jako GOTICKOU ČTVRŤ s Katedrálou, ulici LA RAMBLA a okolí, náměstíčka, ŽIDOVSKOU ČTVRŤ, velmi originální čtvrť EL BORN a krásný park CIUTADELLA. Vezmeme Vás do skrytých dvorků, zabloudíme si ve spleti úzkých uliček, povíme si jak se vlastně ve starém městě a místních domech žije v 21.stol.

Nebudou chybět ani MÍSTNÍ TRŽNICE LA BOQUERÍA a SANTA CATARINA, kde se dozvíte více o španělské kuchyni a typických španělských produktech. Během procházky se zastavíme na kávičku nebo si ochutnáte po cestě nějaké skvělé tapas či jednohubky pinchos v některé z našich oblíbených restaurací a dostanete tipy na příjemné restaurace a bary.

2. den

Tento den půjdeme po stopách Gaudího a navštívíme nejznámější místa ve městě, která jsou s ním spojená. Nejprve navštívíme nádherné PARK GÜELL, který si projdeme a řekneme si k němu mnoho zajímavého. Poté budeme pokračovat ke kostelu SAGRADA FAMÍLIA a projdeme si jeho přenádherné interiéry. Zájemci si budou moci také vyjet do jedné z věží a užít si nádherné výhledy na Barcelonu.

Prohlídku zakončíme okolo 13 hodiny a poté budete mít čas si zajít na něco dobrého k obědu nebo si jen sednou na kávičku a kochat se místní atmosférou.

Odpoledne vás bude buď čekat volný program nebo můžeme společně vyrazit na kopec Monjuïc, kde jsou krásné vyhledy na celé město a také na přístav. 

Večer zakončíme u nádherné Magické fontány s názvem "La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona", která byla postavena v roce 1929 při příležitosti výstavy EXPO. Budeme tu mít možnost vidět nádhernou světelnou a vodní show za doprovodu hudby. 

3. den

Tento den s námi mohou zájemci vyrazit na výlet na Montserrat, který je vzdálen od Barcelony cca hodinu a půl cesty. Toto místo je známé nejen kvůli nádherným výhledům z výšky 1200 m, ale také je tu krásný beneditský klášter, který se nachází na skalním masivu v národním parku.  Pojedeme vlakem a pak buď zubačkou nebo lanovkou, podle toho na čem se ve skupině domluvíme. Lanovka nabízí krásné výhledy, ale někteří mohou mít strach z výšem a proto zvolí raději varinatu zubačky, která je také skvělým zážitkem. 
Prohlédneme si klášter, užijeme si výhledy a pokud budete mít zájem, tak si projdeme malý okruh okolo kláštera, ze kterého se otevírají nádherné výhledy.
(Doprava do Montserratu není zahrnuta v celkové částce za dopravu, protože se jedná o volitelný program a nemusí se ho účastnit všichni. Pokud se rozhodente výletu zúčatnit, tak si každý bude hradit jízdenky vlakem, zubačkou nebo lanovkou, které vyjdou na osobu cca 24 EUR.)

Po návratu vás bude čekat volný program, abyste si užili město podle svých představ případně dokoupili dárečky nebo si můžete jít sednout na pláž a užívat si šumění moře. V případě, že se do Montserratu nebudete chtít podívat, tak máte tento den celý volný jen pro sebe a můžete ho ztrávit podle svých představ.

4. den

Tento den budete mít volno jen pro sebe. Odlet zpět do Prahy bude v odpoledních hodinách, takže budete mít čas si ještě užít procházku městem a dát si případně nějaký dobrý oběd.

Návrat do Prahy bude okolo osmé hodiny večer a pak se již vydáme každý do svých domovů.

Základní cena za účast je 4900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast), zajištění a naplánování celého programu a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční Letenky Praha - Barcelona - cca 6000 Kč 

- Náklady na dopravu z/na letiště - 1500 Kč

- Vstupenky v rámci programu - cca 1150 Kč 
(Park Guell, Sagrada Família)

- Ubytování na 3 noci se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - cca 3500 Kč nebo 6000 Kč v případě jednolůžkového pokoje 

Celkové Vaše výdaje budou cca 17 000 Kč

V případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji.

Pro vstup do Španělska nepotřebujete očkování ani PCR testy.


Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu jsme s vámi my plus s námi bude místní česky průvodce, takže se dozvíte o městě opravdu ty nejlepší informace přímo od místního.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Barcelony.

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.