Jaká bude naše cesta?

V Istanbulu budeme obdivovat krásy města, které leží na dvou kontinentech a nasávat atmosféru orientu. Prohlédneme si nádhernou měšitu Hagia Sofia a mešitu Sultána Ahmeda. Navštívíme Grand Bazar, Egyptský trh, konečnou stanici Orient expressu, užijeme si nádherný výhled na Bospor z Galatského mostu. Po Bosporu se i projedme lodí při západu slunce a ochutnáme mnoho tureckých specialit.

V Gruzii pak společně poznáme hlavní město Tbilisi, kde si ukážeme zajímavosti z místní architektury a ochutnáme mnoho gruzínských specialit, jako je chačapuri, nebo chinkali. Pojedeme do vinařské oblasti, kde ochutnáme výborná gruzínská vína a místní pálenku (čaču). Dále si ukážeme, jak se vyrábí místní tradiční chléb, ochutnáme místní sýry, čurčchelu, ale i třeba velmi známé místní limonády- vody Lagidze.

Podívejte se na krátké video z Turecka, ať vidíte, co zažijete během naší 4 denní cesty!

Kam pojedeme a co uvidíme v Istanbulu?

Navštívíme ty největší a nejznámější mešity v Istanbulu, jako jsou Hagia Sofia, nebo Sultán Ahmed. Dále navštívíme slavné podzemní cisterny, které se po několika letech rekonstrukcí opět otevřely pro veřejnost.

Istanbul je město na dvou kontinentech. Mezi Asií a Evropou jezdí místní přes Bospor na lodích. I my se zde projedeme a to při západu slunce, kdy je zde nezapomenutelný výhled na celé centrum Istanbulu.

Užijeme si výbornou tureckou kuchyni. Výborná masa, ryby, zeleninu, pečivo, olivy, oříšky, omáčky, ale i výborný turecký čaj, tureckou zmzlinu, baklavu a další speciality, které běžně neochutnáte.

Kam pojedeme a co uvidíme v Gruzii?

Projdeme si hlavní město Tbilisi a navštívíme pověstné sirné lázně přímo v centru města. Ochutnáte mnoho gruzínských specialit na které budete ještě dlouho vzpomínat. Pojedeme se podívat i do místních vinařství, kde vyrábí víno způsobem, který je pro Gruzii jedinečný. Dále si zkusíme vyrobit gruzínský chléb "puri", ochunáme čurčchelu, navštívíme místní město lásky, kde se můžete okamžitě provdat/oženit a mnoho dalšího.  

Formát cestování

Nejedná se o zájezd ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb.. Za značkou Jedeme do světa stojí průvodci Lucie a Ondra, kteří poskytují vícedenní průvodcovské služby, které jsou společně sdíleny účastníky cesty. Další jednotlivé cestovatelské výdaje si hradí každý účastník sám (ubytování, doprava).

Aktivní cestování s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a peší procházky po památkách. Malá skupina do 15-17 osob. Mezi místy se budeme přesouvat pešky, místní hromadnou dopravou, nebo pronajatým mikrobusem. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny, kdo jsou schopni pěší chůze po městě.

Program cesty

1. den

Odlet z Prahy do Kutaisi bude v ranních hodinách, takže na místo dorazíme po obědě. Následně se vydáme minibusem směrem do Tbilisi. Cestou zastavíme ve městě Gori, kde můžou zájemci navštívíme muzeum zasvěcené životu J. V. Stalina a také jeho rodný dům a osobní vagón, kterým se pohyboval po Rusku během války. Pokud o návštěvu nebudete mít zájem, tak je možnost si projít město a nebo dát něco dobrého v blízké kavárně. Také se zastavíme ve městě Mccheta, které je jedním z nejstarších měst v Gruzii a najdete tady krásnou katedrálu Sveticchoveli a klášter Džvari ze 6. století. Také je tu možnost ochutnat vinnou zmrzlinu, což je specialita tohoto místa a navštívit spoustu obchůdků.

Večer dorazíme do Tbilisi, kde se ubytujeme a pak se společně vydáme na výbornou gruzínskou večeři.

2. den 

Po snídani se vydáme na pěší prohlídku centra Tbilisi. Začneme projížďkou metrem, které je v Tbilisi už od 60. let minulého stolení. Dojedeme na ulici Rustaveli, která je považována za hlavní třídu města. Dojdeme k Náměstí míru a poslechneme si hrací hodiny na Hodinové věži, který patří v místnímu loutkovému divadlu. Prohlédneme si i moderní část města v čele s Mostem Míru a Parkem Rike.
Odtud se také vydáme moderní kabinkovou lanovkou k pevnosti Narikale, která byla postavena už ve 4. století a otevře se nám z ní nádherný pohled na celé město. Dojdeme až k obrovské soše Kartlis Deda, neboli Matka Gruzie, která vás ohromí svou velikostí. Dolů se buď projdeme nebo opět svezeme lanovkou.
Během prohlídky si samozřejmě uděláme také pauzu na oběd ve výborné místní restauraci, kde si nejen odpočineme, ale ještě k tomu výborně pochutnáme.

Po skončení společného programu určitě doporučujeme navštívit sirné lázně, což je zajímavost tohoto města a nabídne vám možnost po náročném dni si krásně odpočinout. Předpokládáme, že většina skupiny se pro návštěvu rozhodne, proto půjdeme společně a ti z vás co se rozhodnou lázně vynechat budou mít o to více času na nakupování a samostatné prohlížení města.

3. den

Ráno se vydáme zajištěným mikrobusem do oblasti Kachetie, což je nejvýchodnější region Gruzie, a proto se tu nejvíce daří pěstování vína. Během dne nás čekají nádherné výhledy na krajinu, ale také hodně ochutnávání a to nejen vína. Během cesty totiž navštívíme hned několik zajímavých míst. První bude zastávka na čurčchelu, což je snad nejtypičtější gruzínská sladkost. Budete moci ochutnat, ale také uvidíte jak se přímo připravuje. Další, co ochutnáte bude tradiční gruzínský chléb Puri a budete si ho moci přímo sami "nalepit" do pece.
Navštívíme také výletní městečko Sighnaghi, kterému se přezdívá město lásky, protože se tu můžete nechat okamžitě oddat (Podobně jako ve Vegas. Pokud to plánujete, tak si nezapomeňte s sebou doklady na tento výlet.). Je také plné romantických uliček a jako stvořené pro nasávání atmosféry. Město je také známé pro svoje opevnění, protože zeď která se tu zachovala je hned po té čínské nejdelší na světě. My si budeme moci po opevnění procházet a udělat si spoustu krásných fotek okolní krajiny.

Nebudou samozřemě chybět ani ochutnávky vína, takže během dne navštívíme hned dva vinohrady, kde budete moci ochutnat a případně si i zakoupit pravá gruzínská vína a zároveň se o nich mnoho zajímavého dozvědět. Protože se bude jednat o náš poslední společný večer v Gruzii, tak ho zakončíme v jedné z vinoték na výborné gruzínské večeři, kterou budete mít v ceně výletu a v rámci večeře ochutnáte spoustu tradičních gruzínských jídel a také vína.

4. den

Po snídani se vydáme na letiště odkud nám poletí letadlo do Istanbulu, kam dorazíme kolem poledne a hned se vydáme do centra města, kde se nachází i náš hotel. Poté co se ubytujeme se vydáme do centa poznávat město. Nebudou chybět hlavní památky jako proslulá Modrá mešita a Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme si k nim mnoho zajímavého. Prohlédneme si také zahrady paláce TopKapi a pak budeme pokračovat k nádraží, kde kdysi stavěl pověstný Orient Express. Tady si dáme výborný čaj nebo kávu a budeme nasávat atmosféru tohoto místa.

Pokračovat budeme po Galatském mostu, který je vždy plný rybářů a otevírají se z něj nádherné výhledy na Bosphorus a celé město. A protože je toto místo pověstné specialitou s názvem Balik ekmek, tedy "ryba v chlebu", tak jí zde budou moci zájemci ochutnat a během jídla si vychutnávat krásný výhledy.

Společný program zakončíme na nejznámější istanbulské ulici Istikali, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Protože toto místo je jako stvořené k nákupům, tak si zde dáme volno a pak se společně vrátíme zpět k hotelu. Večer můžeme zakončit večeří v některé z místních výborných restaurací.

5. den

Po snídani se projdeme Grand Bazarem, což je největší tržiště světa a koupíte tu opravdu cokoliv. Dále naše kroky povedou k Sulejmanově mešitě, což je jedna z největších mešit v Istanbulu. Po její násvětě si zajdeme na něco dobrého nebo třeba jen pravý turecký čaj do blízké restaurace, která je pověstná svým nádherných výhledem na celé město a také možností udělat si nádhernou fotku při krmení racků.

Pak se vydáme na projížďku lodí po Bosporu, díky čemuž zavítáme i do Asie a během plavby si budeme užívat nádherných výhledů na celé město. Poté se projdeme Egyptským bazarem, kde budete mít možnost ochutnat spoustu druhů výborných oříšků, oliv a sladkostí, které vám místní prodejci s radostí nabídnou .

Zbytek dne vás bude čekat volný program během kterého si můžete užívat město podle svého nebo případně navštívit turecké lázně - hammam, což moc doporučujeme.

6. den

V brzkých ranních hodinách se vydáme na letiště odkud nám poletí přímý let do Prahy, takže zpět v Praze budeme již okolo osmé hodiny ráno.

Fotky z míst, která navštívíme

Kolik vás to bude stát?

V ceně poznávacích cest jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby, jinými slovy vaše účast na skupinové cestě. Ostatní věci jako místní doprava, strava, ubytování, vstupenky se řeší na místě a každý účastník si je platí sám. 

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace. 

7300 Kč

Další orientační výdaje:

Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Výdaje za dopravu v rámci programu

Transfery z/na letiště, doprava v rámci výletů, veškerá hromadná doprava během cesty, projížďka lodí v Istanbulu, lanovka v Tbilisi, večeře poslední den v Gruzii

2900 Kč

Ubytování na 5 nocí

2 noci v Istanbulu se snídaní a 3 noci v Tbilisi se snídaní.

Částka za osobu na dvoulůžkovém pokoji.
V případě jednolůžkového pokoje se hradí čáskta 5 700 Kč.

5700 Kč

Letenky

Praha - Kutaisi, Tbilisi - Istanbul, Istanbul - Praha 

cca 10 000 Kč

Přibližné celkové výdaje na osobu

cca 25 900 Kč

Kdo Vás bude provádět?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Istanbulu a Gruzie?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ne, na tuto cestu není potřeba vízum.

5. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si sami, nebo přes nás letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Nám zaplatíte pouze za účast ve skupině. Ostatní výdaje si hradí každý účastník samostatně.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

6. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám je zakoupíme za aktuálně nejlepší ceny.

7. Proč je cena poznávací cesty jen přibližná? Jak zjistím přesnou cenu?

V ceně poznávací cesty jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby (tj. vaše účast). Ostatní typy cestovních služeb se budou zařizovat na místě podle potřeb skupiny. Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud již poletíme společně. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem.

(Pokud někdo chce letět odjinud, nebo jinak, tak to není problém. Je potřeba to jen před zakoupením letenek prokonzultovat s námi.)

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 55 x 40 x 20 cm. 

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

Turecko i Gruzie jsou teplé země, kde hlavní sezónou je léto. Teplota v dubnu je ještě proměnlivá a v Istanbulu i v Grzuzii bude přes den kolem 10-16°. Když přes den svítí slunce, tak je pocitová teplota vyšší a pro poznávání města příjemná. 

Je dobré si tedy s sebou vzít i něco teplejšího na chladnější rána a večery. Dlouhé kalhoty a šátek se vám mohou hodit pro vstup do chrámů. Na celou cestu pak doporučujeme pohodlné uzavřené boty. 

10. Kolik si mám vzít kapesné?

Turecko ani Gruzie nejsou drahé země. Jídlo v restauraci stojí podobně, nebo méně než v ČR. Snídaně budou na hotelu, takže je potřeba počítat s výdaji na obědy a večeře. Placené jsou i některé vstupy a dále pak výdaje na různé drobnosti a suvenýry. Kapesné okolo 3000 Kč/os by tak mělo bez problémů vystačit.

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak všechny hotely budou mít bezplatné Wi-Fi (není to jisté u ubytování v poušti) a budete tak moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!