Kappadokie a Istanbul

Další novinkou této sezóny je cesta, při které navšívíte hned dvě nádherná místa. Naše cestování po Turecku začneme navštěvou jedno z nejpozoruhodnějších míst na světě - oblast Kappadokie, která je známá pohádkovou krajinou plnou skalních útvarů. Budete mít také možnost si tuto krásu prohlédnou při letu balónem při východu slunce. Pokračovat budeme v Istanbulu - největším městě Turecka které vás určitě, stejně jako nás, zcela okouzlí. Istanbul Vám nabídne závan orientu a spoustu nádherných památek.

Termíny:
  • 18. - 22. srpna 2022


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnozí z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Čeká na Vás super program vyzkoušený na vlastní kůži :)

Program:

1. den

Odlet z Prahy do Istanbulu přímým letem bude v odpoledních hodinách. Po příletu se pojedeme ubytovat na hotel v centru města, kde zahájíme program přípitkem a krásným výhledem na město z hotelové terasy.

Následně nás bude čekat první seznamování s večerním Istanbulem a také s tureckou kuchyní. Moc rádi vám doporučíme výborné restaurace nebo turecký street food, který je opravdu výborný. Naše kroky povedou k Sulejmanově mešitě, což je jedna z největších mešit v Istanbulu. Po její návštěvě si zajdeme na něco dobrého do blízké restaurace, která je povětsná svým nádherných výhledem na celé město a také možností udělat si nádhernou fotku při krmení racků.

2. den

Po snídani, kterou si dáme na hotelové terase s krásným výhledem se vydáme poznávat historickou část Istanbulu. Nebudou chybět hlavní památky jako proslulá Modrá mešita a Hagia Sophia, které si prohlédneme a řekneme si k nim mnoho zajímavého. Prohlédneme si také zahrady paláce TopKapi a pak budeme pokračovat k nádraží, kde kdysi stavěl pověstný Orient Express. Tady si dáme výborný čaj nebo kávu a budeme nasávat atmosféru tohoto místa.

Pokračovat budeme projížďkou lodí po Bosporu, díky čemuž zavítáme i do Asie a během plavby si budeme užívat nádherných výhledů a létajících racků. 

Dále se vydáme po Galatském mostu, který je vždy plný rybářů a otevírají se z něj nádherné výhledy na Bosphorus a celé město. A protože je toto místo pověstné specialitou s názvem Balik ekmek, tedy "ryba v chlebu", tak jí zde budou moci zájemci ochutnat a během jídla si vychutnávat krásný výhledy.

Pak nás bude čekat další zajímvost Istanbulu a to je podzemní lanovka s názvem Tunel, kterou se svezeme ke Galatské věži. Galatská věž je dominantou města a proto z ní budete mít nádherný výhled na celé město.

Společný program skončíme na nejznámější istanbulské ulici s názvem Taksim, kde se projedeme pověstnou tramvají a můžeme si dát něco dobrého v některé z výborných cukráren. Protože toto místo je jako stvořené k nákupům, tak si zde dáme volno a pak se společně vrátíme zpět k hotelu. Večer můžeme zakončit večeří v některé z místních výborných restaurací.  

3. den

V ranních hodinách nás bude čekat cesta na letiště a poté odlet do města Kayseri, což je nejbližší letiště při návštěvě Kappadokie. Z letiště nás bude čekat ještě asi hodinová cesta přímo do Goreme, což je nejstrategičtější místo pro pozorování místní krásné krajiny a také létajících balónů.

Po ubytování se vydáme na prohlídku městečka a zájemci si můžou dát na oběd místní specialitu, což je kebab podávaný v hliněném džbánu nebo ochutnat místní víno.

Večer mohou zájemci absolvovat jízdu na čtyřkolkách (za poplatek na místě - není zahrnuto v dopravě ani našich službách) po místní krajině, což vám dá skvělou možnost si prohlédnout co nejvíce z tohoto nádherného místa a na konci budeme pozorovat západ slunce. Nebo je možné si projít nejnámnější údolí - údolí lásky pěšky buď samostatně, nebo s Ondrou. V tomto údolí jsou ty nejnámnější skalní útvary ve tvaru penisů- proto údolí lásky. :)

4. den

V brzkých ranních hodinách nás čeká ten nejhezčí zážitek v Kappadokii a to let balónem při východu slunce (cena za let balónem je cca 150 EUR za osobu a není v ceně našich služeb ani zahrnuta v dopravě). Jedná se opravdu o nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat celý život. Na let vyrazíme již brzy ráno a budeme moci pozorovat, jak se náš balón bude chystat ke vzletu. Následně se s námi vznese do oblak a my budeme moci pozorovat všechny krásy tohoto místa z ptačí perspektivy. Uvidíme také spoustu jiných balónů, což vytváří tu dobře známou vizitku Kappadokie. Ve vzduchu budeme sledovat, jak pomalu vychází slunce nad krajinou.

Na konci letu nás čeká přípitek a také obdržíte diplom za absolvování letu, který vám bude navždy připomínat tento den.

Zbytek dne bude volný program - můžete se vydat na projížďku na koních po místní krajině nebo na procházku některým z místních nádehrných údolí s Ondrou. 

5. den

Při východu slunce si můžete užít pohled na všechny létající balóny tentokrát ze země a pozorovat je, jak postupně vzlétají nad obzor a užívat si poslední chvíle v tomto magickém místě.
Následně nás totiž už bude čekat cesta zpět domů. V ranních hodinách vyrazíme na letiště v Kayseri odkud poletíme s přestupem v Istanbulu zpět do Prahy. Návrat do ČR je plánován v odpoledních hodinách.

Základní cena za účast je 4900 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast) a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Letenky s příručním zavazadlem do 8 kg - cca 9 000 Kč
 (Praha - Istanbul, Istanbul-Kayseri, Kayseri-Praha -přes Istanbul)

- Náklady na dopravu v rámci celého programu - 1500 Kč

- Ubytování na 4 noci se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - cca 3500 Kč 
(2x Istanbul, 2x Nevsehir)


Celkové Vaše výdaje budou cca 18 900 Kč

V závislosti na aktuální ceně letenek.

Pro vstup na území Turecka nepotřebujete vízum.
V případě, že máte ukončené očkování (dvě dávky), tak stačí doklad o očkování.
Pro neočkované stačí negativné PCR nebo antigenní test.

Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu máte k dispozici česky mluvícího průvodce, který je připraven Vám kdykoliv pomoci.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami!

Tato místa dobře známe a poradíme vám tajné tipy místních, kam zajít.

Budete cestovat v malé skupině max. 15 lidí!

Vyplňte nezávaznou přihlášku a vyražte s námi do Istanbulu

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.