Jaká bude naše cesta?

Budeme obdivovat krásy hlavního města Dánska, které vás nadchne svou architekrutou a atmosférou. Prohlédneme si pověsnou sochu Malé mořské víli a také navštívíme neobyčejnou část města Chtistiania, která se považuje za svobodný stát ve městě. Zažijeme také jízdu po jednom z nejdelších mostů na světě, který vede z Kodaně do švédského města Malmö.

Kam pojedeme a co uvidíme?

Kdo by neznal pohádku jednoho z nejslavnějších dánských rodáků Hanse Christiana Andersena. Socha Malé mořské víly je pro Kodanň něco jako Socha svobody pro New York. Kdo jí pry neviděl, jako by v Kodani ani nebyl.

Navštívíme svobodné město Christiania, které si v Kodani žije po svém již více než padesát let. Ve městě platí vlastní zákony a od roku 1971 má Christiania plnou nezávislost.  


Projedeme se přes Öresundský most, což je díky své délce 16 kilometrů jeden z nejdelších mostů. Most spojuje Dánsko a Švédsko a funguje již více než dvacet let.

Formát cestování

Nejedná se o zájezd ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb.. Za značkou Jedeme do světa stojí průvodci Lucie a Ondra, kteří poskytují vícedenní průvodcovské služby, které jsou společně sdíleny účastníky cesty. Další jednotlivé cestovatelské výdaje si hradí každý účastník sám (ubytování, doprava).

Naše cesty jsou s důrazem na gastronomické zážitky, každodenní exkurze a procházky po památkách. Těšit se můžete na malou skupinu cestovatelů. Mezi místy se budeme přesouvat místní dopravou a na místě nás čekají kratší procházky. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny.

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu v centru města Malmö. Hotel je kousek od zastávky autobusu i vlaku do Kodaně i na letiště. Ubytování bude se snídaní. Možnost ubytování bude na dvoulůžkových, jednolůžkových nebo třílůžkových pokojích.

Program cesty

1. den - Přílet a večerní procházka

Do Kodaně poletíme přímým letem z Prahy v brzkých odpoledních hodinách. Protože let zabere pouze 1,5 hodiny, tak do Dánska dorazíme v podvečer a vydáme se metrem, které vede přímo z letiště do centra. 
Ubytujeme se na hotelu a po krátké pouze vyrazíme na procházku v okolí hotelu a také na společnou večeři.

2. den - Kodaň

Dnes nás čeká celý den na prozkoumávávní hlavního města Dánska. Projdeme si celé centrum města a nevynecháme nic z hlavních symbolů Kodaně.  Uvidíme sochu Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena a také pevnost Kastellet, který pochází ze 17. století.  Nenecháme si ujít ani královskou gardu, kterou najdeme před zámkem Amalienborg Slot. Prohlédneme si také nábřeží Nyhavn s jeho typickámi barevnými domky.
Nádherné výhledy na město si budeme užívat od Kruhové věže a nebude chybět ani návštěva hlavní nákupní ulice.
Čeká nás také plavba lodí, při které si budeme užívat nádherné výhledy na celé centrum města. 
Prohlídku zakončíme návštěvou "nezávislého státu Christiania", který tu je už více než padesát let a místní atmosféra je opravdu neopakovatelná.

3. den - Malmö

Tento den navštívíme pro změnu Švédsko a to konkrétně jedno z největších švédských měst Malmö. Kodaň a Malmö jsou spojeny Öresundským mostem, který je dlouhý neuvěřitelných 16 kilometrů. My se po tomto mostě vydáme poznávat krásy sousedního státu. Prohlédneme si historické centrum města, kterému vévodí krásná radnice z 16. století. Ve městě je také nádherné náměstí Lilla Torg, které je poseté barevnými domky. 
Navštívíme také místní pevnost s názvem Malmöhus, kolem které se rozprostírá vodní příkop a také nádherné zahrady. 
Prohlídku zakončíme procházkou po pobřeží, kde si budeme moci užívat výhledy na Öresundský most.
Až budeme mít pocit, že jsme město poznali dostatečně, tak se společně opět vydáme zpět do Kodaně.

4. den - Volný program a odlet

Odlet zpět do Prahy nás čeká okolo 13 hodiny, takže se společně vydáme z hotelu opět metrem okolo 10 hodiny ranní, abychom měli dostatečnou rezervu před odletem. Budeme tak mít čas se v klidu nasnídat a zabalit před odletem domů. Případně si ráno ještě úžít atmosféru Kodaně.
Přílet do Prahy je plánován okolo druhé hodiny odpoledne. 

Fotky z míst, která navštívíme

Kolik vás to bude stát?

V ceně poznávacích cest jsou zahrnuty pouze průvodcovské služby, jinými slovy vaše účast na skupinové cestě. Ostatní věci jako místní doprava, strava, ubytování, vstupenky se řeší na místě a každý účastník si je platí sám. 

Cena za účast ve skupině

Doprovod průvodce po celou dobu cesty a celková organizace exkurzí. 

5 300 Kč

Další orientační výdaje:

Jednotlivé výdaje si účastníci budou platit sami, proto níže uvádíme jejich obvyklé ceny.

Ubytování na 3 noci

Ubytování ve 4 hvězdičkovém hotelu v Malmö se snídaní.  Částka za 1 osobu na dvoulůžkvém pokoji. V případě jednolůžkového je částka 6900 Kč.

4200 Kč

Zpáteční letenka

Letecká společnost Norwegian. Pouze s malým příručním zavazadlem. 

cca 4300 Kč

Jízdenky a vstupné na místě

Cesta z/na letiště metrem 300 Kč,  jízdné do/z Malmo 450 Kč, plavba lodí 350 Kč

cca 1100 Kč

Přibližné celkové výdaje

cca 14 900

Kdo Vás bude provádět?

Mgr. Lucie Vinterová

Ing. Ondřej Polívka

Lucie vystudovala na Karlově Univerzitě mezinárodní vztahy a v cestovním ruchu se pohubuje už více než 15 let.
Za tu dobu vystřídala několik pracovních pozic pro přední české cestovní kanceláře jako je Blue Style a Neckermann. Z toho důvodu má zkušenosti jak z destinací, tak také ze samotného organizování zájezdů a jejich prodeje. Lucka se stará o komunikaci se zákazníky, organizační stránku vašich cest a plánování programu na míru v případě individuálního cestování.

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku a tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem. Leze po skalách i po horách, jezdí na kole, létá na paraglidu, potápí se, rád běhá a jezdí na lyžích, bežkách i skialpech. Stará se proto hlavně o ty akčnější z našich cest. Například výstupy na vrcholy hor, přechody pohoří, plavby na jachtě a další.

Chcete s námi jet do Kodaně?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě do Kodaně bude maximálně 15-17 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro budˇ pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku). Nebo pokud chcete bydlet odděleně, tak je možné ubytování na jednolůžkovém pokoji za příplatek.

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let a bylo s námi již přes 1000 spokojených klientů.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Není.

5. Kde si zakoupit letenku? 

Letenky do Kodaně a zpět si můžete zakoupit sami přes internet. Pokud jste to ještě nedělali a nevíte jak na to nebo se bojíte udělat nějakou chybu, tak Vám rádi pomůžeme.

6. Jak se mohu přihlásit a zaplatit cestu?

K vaší cestě snů vede 5 snadných kroků: 


1. Prostudujte si podrobně popis celé cesty a vyplňte nezávaznou přihlášku.


2. Zašleme vám k cestě další podrobnější informace a prodiskutujeme s vámi po telefonu nebo emailem všechny vaše případné otázky.


3. Zakoupíte si letenku. Tím si na 100% zarezervujete své místo ve skupině. Platby za ostatní služby (průvodce, ubytování, doprava) si hradí každý účastník sám.


4. 10 dní před cestou obdržíte pozvánku do uzavřené WhatsApp skupiny a budete se moci seznámit s ostatními členy cesty. 


5. Užít si poznávací cestu!

7. Kdy a kde se všichni potkáme? 

Všechny účastníky cesty přidáme přibližně 10 dní předem do skupinového chatu na WhatsApp. Díky tomu se můžete předem seznámit s dalšími účastníky, nebo se také můžete zeptat na jakékoli dotazy ohledně nadcházející cesty. 

Všichni se v den odletu osobně setkáme na letišti v Praze, odkud již společně poletíme do Kodaně. Čas a místo srazu si upřesníme několik dní před odletem.

(Pokud někdo chce letět odjinud, nebo jinak, tak to není problém. Je potřeba to jen před zakoupením letenek prokonzultovat s námi.)

8. Jaké si můžu vzít zavazadlo? 

V základní ceně letenky je malé příruční zavazadlo do letadla o rozměrech maximálně 40 × 25 × 20 cm, které nesmí být na kolečkách. Pokud s sebou chcete mít i klasický příruční kufřík na kolečkách, tak je možné si připlatit cca 600 Kč na osobu.

9. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

Červenec je ideální na návštěvu Kodaně. Teplota v červenci je po ránu a večer kolem 17° a přes den přibližně 19°. Když svítí slunce, tak je pocitová teplota vyšší. 

Na celou cestu pak doporučujeme pohodlné uzavřené boty. 

10. Budu mít k dispozici internet?

Tato poznávací cesta pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak v ubytování budete mít bezplatné Wi-Fi a zároveň budete mít možnost používat data stejně jako v ČR. Díky tomu tak budete moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

11. Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky! 

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.

Máte jakékoliv další otázky k této cestě?
Zanechte nám své telefonní číslo a my vám obratem zavoláme!