Jaká bude naše cesta?

Budeme 8 dní na katamaránu. Z toho 6 dní budeme plout po moři a během této plavby si prohlédneme některá krásná přístavní města a ostrovy v okolí. Užijeme si koupání, odpočinek, východy a západy slunce na moři a samozřejmě dobré jídlo a pití. 
Podívejte se na krátké video o plavbě v Chorvatsku - a tohle všechno uvidíte a zažijete během naší 8 denní cesty!

Kam pojedeme, co uvidíme a co budeme dělat?

Během plavby zastavíme v několika nádherných přímořských městech, která budeme mít možnost si projít, dát si případně nějaké občerstvení na nábřeží a plout zase dál.

Navštívíme město Pula a jeho amfiteátr již z roku 27 př. naším letopočtem.

Užijeme si relax, koupání, sluníčko, opalování, paddleboard a mnoho dalšího přímo na moři na katamaránu.

Formát cestování

Nejedná se o zájezd ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb. za značkou Jedeme do světa stojí průvodci Lucie a Ondra, kteří poskytnutí vícedenních průvodcovské služby, které jsou společně sdíleny účastníky cesty. Další jednotlivé cesty si hradí každý účastník sám.

8 dní a 7 nocí budete na moři na katamaránu s kapitánem Ondrou. Budeme 6 dní plout na zajímavá místa, kde vždy zastavíme a bude čas si je prohlédnout. Během celé plavby si budeme užívat koupání v moři, sluníčka a samozřejmě dobrého jídla a pití. Žádná fyzická příprava není potřeba - cesta je vhodná absolutně pro všechny..

Kde budeme ubytovaní

Během naší cesty budeme bydlet přímo na katamaránu. Na katamaránu je 6 kajut, 4 kajuty pro 2 osoby a 2 kajuty pro 1 osobu. 4 koupelny s toaletou, společenská místnost, kuchyň s troubou a lednicí. 

Program cesty

1. den - Pomer (sobota 7.10.2023)

První den nás čeká cesta do města Pomer (kousek pod Pulou), kde na nás v přístavu bude čekat katamarán. Z ČR mužeme jet společně, nebo zvlášť- to záleží na domluvě. Do přístavu přijedeme v odpoledních hodinách, kde se nalodíme na jachtu a řekneme si nějaké základy k tomu, jak se chovat na jachtě a řekneme si bližší plán k celé plavbě na základě počasí.

2.-7. den (neděle-pátek)

Tyto dny budeme plout po širém moři, ale zároveň i zastavíme na zajímavých místech, ostrovech, ve městech nebo v krásných zátokách. Po celou dobu plavby budeme ubytováni na plachetnici, kde je k dispozici sprcha, toaleta a kuchyňka s lednicí. Jídlo je možné si dělat společně na plachetnici, nebo zastavit vždy v nekterém městě v restauraci. Vše je o domluvě posádky. V pátek odpoledne se vrátíme již zpět do přístavu ve městě Pomer. Kdo bude chtít, může již v pátek odpoledne odjet směr ČR.

Po ránu a večer, než se vypluje a když se dopluje, tak se můžete věnovat čemukoliv, co máte rádi. Můžete si jít zaběhat nebo udělat procházku podél moře, či centrem starodávných měst, můžete se koupat, udělat si kafe, nebo dát víno a dívat se na západ slunce.. 

8. den (sobota 14.10.2023)

Katamarán je pronajatý do soboty 14.10.2023. Je zde tedy možné přespat do soboty a vyrazit domů až tento den. Po cestě zpět je možné se zastavit například u Plitvických jezer (3h cesty autem, relativně směrem zpět do ČR), nebo se zastavit v horách ve Slovinsku, které jsou také po cestě. Nebo klidně cokoliv dalšího, na čem se posádka auta domluví.


Fotky z míst, která navštívíme

Jaké budou celkové výdaje na tuto cestu?

8 dní na katamaránu

V této částce je 1 místo na katamaránu z roku 2019 na 7 nocí/8 dní (7.-14. 10 2023), doprovod a služby českého kapitána po celou dobu plavby + celková organizace cesty a plavby.


Dále jsou již v této ceně zahrnuty výdaje (ve výši cca 7 tisíc Kč/os) za ložní povlečení, závěrečný úklid, složení kauce za pronájem lodi, kotevní poplatky u mola při všech zastávkách, přístavní poplatky v marinách, nafta, wifi na palubě, 1x paddleboard, motor ke člunu, turistická daň, základní vybavení na týdenní plavbu.


Takže na místě již neplatíte nic navíc ohledně plavby. 

18 000 Kč

Kdo Vás bude provádět?

Ing. Ondřej Polívka (kapitán)

Ondra vystudoval VŠE v Praze obor zaměřený na finanční deriváty a kapitálové trhy. Již během studia pracoval v různých destinacích pro cestovní kanceláře. Například v Tunisku, Turecku, či Bulharsku, kde si tuto práci zcela oblíbil. Ondra je velkým sportovním nadšencem a stará se hlavně o ty akčnější z našich cest. 

Chcete s námi jet na katamarán?

Dostali jste až na konec stránky, takže přišel čas se rozhodnout, zda prostě jenom stránku zavřete a zůstanete sedět doma a nebo uděláte první krok ke splnění svého cestovatelského snu!
Stačí vyplnit údaje níže a pošleme Vám detailní informace k cestě. Vyplnění přihlášky Vás k ničemu nezavazuje.

Odpovědi na otázky

1. Kolik bude lidí ve skupině a jakého budou věku? Můžu jet s dětmi? 

Na této cestě bude maximálně 10 účastníků. Věk našich klientů bývá nejčastěji 30-65 let. Na tuto cestu můžete jet i s dětmi.

2. Mohu jet na cestu sám/sama?

Samozřejmě! Velká část našich klientů s námi jezdí v jednom. Výhodou našich cest je právě to, že i když nemáte vlastní společnost na cestování, tak zde potkáte stejně smýšlející lidi a přátele. Během cesty vše poznáváme a trávíme čas společně.
Ubytování je pro 2 osoby a je možné tak být na pokoji 
s dalším účastníkem cesty (vybíráme lidi stejného pohlaví a podobného věku).

3. Proč vám mohu důvěřovat?

1. Pořádáme poznávací cesty déle než 5 let a bylo s námi již přes 1000 spokojených klientů.
2. O úrovni kvalit a provedení poznávacích cest hovoří hodnocení od našich klientů.

4. Je potřeba vízum na tuto cestu?

Ne.

5. Jak se dopravím na místo vyplutí? 

Cca 14 dní před vyplutím se domluvíme ve společném chatu na společné cestě auty z ČR.

6. Jaké si můžu vzít zavazadlo?

Tím, že pojedeme auty, tak nejsme limitovaní. 

7. Jaké bude počasí a co si vzít za oblečení?

Na začátku října je po ránu a večer okolo 15 stupňů a přes den ještě i kolem těch 20 stupnňů. Na sluníčku je pocitová teplota vyšší. Moře je ještě z léta krásně vyhřáté a dá se v něm krásně koupat. 

Doporučuji si vzít plavky, krátké oblečení, ale i mikinu, teplejší bundu a kalhoty a bundu proti větru. Na nohy pak pantofle, ale i pevnou uzavřenou obuv.

8. Budu mít k dispozici internet?

Tato plavba pro vás může být skvělá jako digitální detox. Pokud vám ale záleží na tom, abyste byli online, pak bude na lodi bezplatné Wi-Fi a zároveň budete mít možnost používat data stejně jako v ČR. Díky tomu tak budete moci zůstat v kontaktu s přáteli, rodinou a sdílet své cestovatelské zážitky na sociálních sítích.

9. Kolik si mám vzít kapesné?

Ceny jsou podobné jako v ČR. Kapesné budete potřebovat jen pokud si na místě budete chtít zajít na kávu, pivo, víno, nebo jídlo v místních restauracích či obchodech, nebo na nějaký ten suvenýr. Všude se bude moci platit kartou. Případně je možné si vzít eura. 

Celkem se za společný nákup jídla na snídaně (případně i obědy a večeře), alkohol, restaurace a drobnosti utratí v pruměrů okolo 1500-2500 Kč.

10. Jak to bude na lodi s jídlem a pitím?

Na lodi je zvykem se rozmazlovat. A to již od rána dobrým jídlem, pitím a příjemnou hudbou přímo na moři. A letos se nebude dělat vyjímka! :) Proto budeme mít společné snídaně (vejce, káva, proseco, pečivo, sýr, avokádo, šunka..) (je možné se domluvit i na společných obědech a večeřích- domluvíme se před odjezdem). 

Výdaje na společný nákup budou cca 600- 1500 Kč/os (záleží, jestli budeme chtít společné obědy i večeře..) Vodu budeme pít balenou- koupíme společně. Nákup nezbytných věcí bude zajistěn předem.

Piva, vína a další alkohol je možné zakoupit na místě, nebo si přivézt z Čr. Zde platí, že si každý veze to, co má rád a v množství jaké má rád.

Celkem se za společný nákup jídla na snídaně (případně i obědy a večeře), alkohol, restaurace a další utratí v pruměrů okolo 1500-2500 Kč.

11. Jak je to s dopravou do Chorvatska a zpět do ČR?

Doprava do přístavu v Chorvatsku je individuální či společná. Snažíme se vás vždy spojit, aby jelo co nejvíce lidí společně. Při 4 lidech v autě vyjde zpáteční cesta přibližně na 1500 Kč/os včetně všech dálničních poplatků.

Líbí se mi program, ale chtěl bych se ještě na něco zeptat. Co s tím?

Rádi vám o této poznávací cestě řekneme více a odpovíme na všechny vaše otázky!

Stačí, když nám zavoláte na číslo 721746723 napíšete email na info@jedemedosveta.cz.