Oslavy silvestra v Záhřebu

Oslavy silvestra jsou pro vás každoročně možností přivítat Nový rok ve společnosti skvělé party lidí a také se s někým novým seznámit. Toto je již třetí ročník našich silvestrovských cest, i když tentokrát se neuskuteční jako tradičně v Moskvě, ale v hlavním městě Chorvatska. Místo, kde s vámi letošní Silvestr oslavíme jsme dlouho vybírali a zvažovali jsme opravdu hodně možností. Věříme, že se nám nakonec podařilo najít tu nejlepší variantu. 
Záhřeb je považován za město s jednou z nejhezčích vánočních výzdob v Evropě. O tom svědčí skutečnost, že v roce 2016, 2017 a 2018 získal prestižní ocenění "Nejlepší vánoční trh v Evropě". Nespornou výhodou je také možnost se dopravit autobusem nebo i individuálně autem (nebo samozřejmě i letadlem). Plusem je také výborná chorvatská kuchyně, díky které si během silvestra pochutnáme. 
Věříme, že si Silvestr s námi užijete stejně, jako všechny předchozí roky a na všechny se už teď moc těšíme!

Termín:
  • 30. prosince 2022 - 2. ledna 2023


Přinášíme Vám velmi osvědčený formát cestování - vše maté zajištěno, ale zároveň přesně víte, komu za co platíte. Díky tomu máte vyšší úroveň služeb za stejné peníze. Mnoho z Vás již náš koncept vyzkoušelo a bylo maximálně spokojeno.

Staňte se členem naší skupinové cesty a cestujte jinak, než prostě "jenom s cestovkou".

Program:

1. den

V ranních hodinách odjezd autobusem z Prahy do Záhřebu. Pojedeme buď se společností Flix bus nebo si pronajmeme pouze pro naší skupinu mikrobus - to bude záležet na počtu přihlášených. Pokud by vám více vyhovovala samostatná cesta autem, tak také není problém a potkáme se až večer u hotelu.
Cesta do Záhřebu nám z Prahy zabere asi 9 hodin, takže k hotelu dorazíme ve večerních hodinách. Ubytujeme se a následně společně vyrazíme na dobrou večeři a seznámíme se s večerním centrem. 

2. den

Ráno se setkáme na recepci a zahájíme poznávání centra města, které je rozděleno na dvě části - starší Gornji Grad a mladší Donji Grad. Projdeme si slavné místní trhy Dolac a nevynecháme ani nádhernou katedrálu Nanebevzetí Panny Marie. Na náměstí sv. Marka nás čeká několik majestátních budov, v čele s budovou Parlamentu.  
Do druhé části města se svezeme místní zajímavostí, což je nejkratší pozemní lanovka na světě. Je už z 19. století a stále jezdí. Trať je dlouhá pouhých 60 metrů a spojuje právě Horní a Dolní Město. 

V druhé části města si prohlédneme Náměstí bána Jelačiće, které je považováno za hlavní centrum kultury a života města. Náměstí i jeho okolí je pěší zónou plnou obchodů a kaváren. V jeho středu je krásná socha bána Jelačićeho, což byl chorvatský generál sloužící v rakouské armádě během 2. poloviny 19. století. 

Po společné prohlídce vás čeká volný program na procházení vánočních trhů, které právem získaly třikrát za sebou ocenění těch nejhezčích v Evropě. 

Večer nás čekají oslavy nového roku. Slavit budeme buď v hotelu nebo v některé z místních hospůdek. Každopádně nás čeká dobré jídlo, pití a skvělá společnost. Na půlnoc se vydáme na ohňostroj a budeme si užívat atmosféru města. 
Pokud nebudete chtít slavit společně se skupinou, tak určitě můžete vyrazit do ulic sami a užít si silvestr podle svého :)

3. den

Tento den bude spíše volnější a každý z vás bude mít možnost si po včerejších oslavách odpočinout. Můžete se znovu vydat do města a ještě si úžívat místní vánoční trhy a případně dokoupit suvenýry. Nebo se společně vydáme na některou z dalších zajímostí tohoto krásného města.

Odjezd zpět do Prahy bude ve večerních hodinách opět autobusem nebo samostatně autem.

4. den

Příjezd zpět do Prahy v brzkých ranních hodinách a konec našeho společného programu.

Základní cena za účast je 3300 Kč/os

V ceně jsou zahrnuty naše průvodcovské služby po celou dobu Vašeho pobytu (tj. vaše účast), zajištění a naplánování celého programu, cestovatelské tričko  a pomoc při výběru ubytování a dopravy.

Ostatní výdaje si bude každý účastník hradit sám, proto uvádíme průměrné náklady na 1 osobu, které budou spojeny s cestou:

- Zpáteční jízdenky na bus - cca 1500 Kč 

- Ubytování na 2 noci se snídaní na osobu na dvoulůžkovém pokoji - cca 2000 Kč nebo 4000 Kč v případě jednolůžkového pokoje 

Celkové Vaše výdaje budou cca 6800 Kč

V případě ubytování na dvoulůžkovém pokoji.

Pro vstup do Chorvatska nepotřebujete očkování ani PCR testy.


Proč vyrazit s námi:

Dozvíte se mnoho informací, které nejsou v průvodcích.

Po celou dobu jsme s vámi, takže je o vás postaráno opravdu non stop.

Víte za co platíte a komu - všechny platby provádíte sami.

Budete cestovat ve skupině max. 17 lidí.

Zažijete nezapomenutelnou oslavu Silvestra ve skvělé společnosti.

Vyplňte nezávaznou přihlášku a oslavte s námi Silvestr v Záhřebu!